more_horiz
Wiadomości

Katastrofa u wybrzeży Japonii. Zatonął statek, na pokładzie były 22 osoby

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2023 03:30
Statek towarowy z 22 osobami na pokładzie zatonął u wybrzeży południowo-zachodniej Japonii. Pięciu członków załogi zostało uratowanych, trwają poszukiwania pozostałych.
Japonia. Zatonął statek towarowy, na którego pokładzie znajdowały się 22 osoby
Japonia. Zatonął statek towarowy, na którego pokładzie znajdowały się 22 osobyFoto: Shutterstock/viper-zero

W wyniku trwającej akcji ratunkowej, w której udział bierze południowokoreańska i japońska straży przybrzeżnej udało się uratować co najmniej pięciu członków załogi - poinformowała agencja AP.

Wezwanie o pomoc zostało odebrane przez służby morskie o godz. 23.15 (czasu miejscowego) we wtorek, a statek zatonął u wybrzeży prefektury Nagasaki około godz. 02.45.

Według japońskiej agencji Kyodo załoga statku skontaktowała się ze strażą przybrzeżną przez telefon satelitarny, informując, że statek "przechylił się i łódź jest zalewana".

Japonia. Akcja ratunkowa

Po otrzymaniu informacji o zagrożeniu do akcji ratunkowej przystąpiły znajdujące się w pobliżu japoński statek badawczy, liberyjski tankowiec i chiński statek towarowy.

Reuters zaznacza, że akcję ratunkową utrudnia pogoda, gdyż w momencie odebrania sygnału alarmowego wiatr był bardzo silny. Japonia doświadczyła we wtorek zimowych burz w zachodniej części kraju, a na wielu innych obszarach odnotowano wyjątkowo niskie temperatury i silne wiatry.

Załoga "Jin Tian" płynącego pod banderą Hongkongu składała się z 14 obywateli Chin i ośmiu obywateli Birmy.

Służby morskie podały, że przyczyna katastrofy nie jest jeszcze znana.

Zobacz także:

jp/PAP

Zobacz także

Zobacz także