more_horiz
Wiadomości

Przydacz w USA: dyskutowaliśmy m.in. o zbliżającym się szczycie NATO w Wilnie

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2023 22:44
Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz poinformował, że jego dzisiejsze rozmowy w Waszyngtonie dotyczyły przede wszystkim najbliższego szczytu NATO, który w lipcu odbędzie się w Wilnie.
Minister Przydacz w Waszyngtonie
Minister Przydacz w WaszyngtonieFoto: Marek Wałkuski/PR24

Polska delegacja, w skład której wchodzi również szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera, rozmawiała również o kwestiach bezpieczeństwa i obecności wojsk amerykańskich w Polsce.

Po rozmowach z przedstawicielami administracji USA Marcin Przydacz poinformował, że omawiano agendę zbliżającego się szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego. - Dyskutowano o tym. w jaki sposób prowadzić politykę bezpieczeństwa tak, aby Polska i państwa regionu Europy środkowej i wschodniej były bezpieczniejsze. Minister Jacek Siewiera, szef BBN, rozmawiał także o dalszej obecności wojsk amerykańskich na terytorium Polski, adaptacji sprzętowej tak, abyśmy wszyscy czuli się bezpieczniej - mówił Marcin Przydacz.

Podczas rozmów polsko-amerykańskich omawiano także możliwe scenariusze rozwoju sytuacji na Ukrainie oraz odpowiedź państw NATO na spodziewaną ofensywę rosyjską. Polska delegacja odbywa w Waszyngtonie konsultacje w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego USA, Departamencie Stanu i Pentagonie.

Wizyta Bidena w Polsce

Marcin Przydacz mówił, że szczegóły wizyty prezydenta Joe Bidena w Polsce zostaną ujawnione, gdy będzie wskazana data i zaczną się przygotowania.

Posłuchaj
00:28 12182181_1.mp3 M.Przydacz o rozmowach w Waszyngotnie (IAR)

Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej powiedział, że jego dzisiejsze rozmowy w Waszyngtonie dotyczyły przede wszystkim spraw dotyczących najbliższego szczytu NATO, który w lipcu odbędzie się w Wilnie. Polska delegacja, w skład której wchodzi również szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera, rozmawiała również o kwestiach bezpieczeństwa i obecności wojsk amerykańskich w Polsce.

Czytaj także:

dn/IAR

Zobacz także

Zobacz także