more_horiz
Wiadomości

Kanada: autobus wjechał w przedszkole, zginęło dwoje dzieci. "Uważamy, że to celowe działanie"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2023 03:10
Autobus komunikacji miejskiej uderzył w przedszkole na przedmieściach Montrealu, zginęło dwoje dzieci. Kierowca został zatrzymany. - Uważamy, że to celowe działanie, ale nie znamy motywu - powiedział agencji AFP Pierre Brochet, szef policji w Laval.
Kanada: autobus wjechał w przedszkole, zginęło dwoje dzieci
Kanada: autobus wjechał w przedszkole, zginęło dwoje dzieciFoto: EVAN BUHLER/Reuters/Forum

Dwoje dzieci zginęło, a sześcioro zostało rannych, gdy autobus komunikacji miejskiej uderzył w przedszkole na przedmieściach Montrealu. Jak poinformowała miejscowa policja, kierowca został zatrzymany.

- Uważamy, że to celowe działanie, ale nie znamy motywu - powiedział agencji AFP Pierre Brochet, szef policji w Laval, na przedmieściach Montrealu, gdzie doszło do tragedii.

51-letni kierowca został zatrzymany krótko po incydencie za "zabójstwo" i "niebezpieczną jazdę". Do tej pory nie był karany. W spółce transportu miejskiego pracował od 10 lat.

Kanada: autobus wjechał w przedszkole, zginęło dwoje dzieci

Autobus uderzył we frontową fasadę przedszkola w środę rano czasu lokalnego, gdy rodzice przyprowadzali swoje dzieci.

Jedno dziecko zginęło na miejscu, drugie podczas udzielania pomocy. Sześcioro dzieci, które przewieziono do szpitala, nie odniosło obrażeń zagrażających ich życiu - poinformowała policja.

Według świadków kierowca zachowywał się "chaotycznie". - Otworzył drzwi. Zdjął całe swoje ubranie. Był zupełnie nagi. Rzuciliśmy się na niego, żeby go zatrzymać - powiedział Hamdi Ben Chaabane, który pomógł obezwładnić mężczyznę.

Premier Kanady Justin Trudeau, a także premier Quebecu Francois Legault złożyli kondolencje rodzinom ofiar. - Żadne słowa nie ukoją bólu i strachu, jaki odczuwają rodzice, dzieci i pracownicy przedszkola - powiedział Trudeau.

Czytaj także:


PAP/pb

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także