more_horiz
Wiadomości

Trzęsienie ziemi w Rumunii. Wstrząsy miały siłę 5,8 stopnia w skali Richtera

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2023 14:47
W południowo-zachodniej Rumunii wystąpiło trzęsienie ziemi o sile 5,6-5,8 stopnia w skali Richtera - poinformowało Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne. Epicentrum wstrząsów znajdowało się 11 kilometrów na północny zachód od miasta Targu Jiu, na głębokości 40 kilometrów, niedaleko granicy z Serbią.
Trzęsienie ziemi w Rumunii. Wg wstępnych informacji mowa o sile ok 5,7 stopnia w skali Richtera
Trzęsienie ziemi w Rumunii. Wg wstępnych informacji mowa o sile ok 5,7 stopnia w skali RichteraFoto: twitter.com/LastQuake

Trzęsienie najbardziej mogli odczuć mieszkańcy południowej, zachodniej i środkowej Rumunii, Serbii, Bułgarii oraz Macedonii Północnej. Na razie brak jest doniesień o zniszczeniach lub ofiarach.

Trzęsienie ziemi w Rumunii

Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne podaje, że do trzęsienia ziemi doszło ok. godz. 15.16 czasu lokalnego (14.16 czasu polskiego).

Wstępne informacje mówią o epicentrum znajdującym się 56 km na północny wschód od miasta Drobeta-Turnu Severin w południowo-zachodniej Rumunii. Do trzęsienia doszło na głębokości ok. 40 km.

Z kolei rumuńskie media informują o licznych zgłoszeniach, jakie otrzymały służby państwowe Rumunii od obywateli przestraszonych trzęsieniem ziemi. Mowa jest o wstrząsach odczuwalnych w sąsiednich krajach: Serbii, Bułgarii i na Węgrzech, a także w odleglejszych, takich jak Słowacja, Bośnia i Hercegowina oraz Kosowo.

Wcześniej w Rumunii podobną siłę miało trzęsienie ziemi z 3 listopada 2022 r. w okręgu Vrancea na wschodzie kraju. W tamtym przypadku służby nie zanotowały poszkodowanych ani strat materialnych.

Czytaj również:

IAR/PAP/wydarzenia.interia.pl/PolskieRadio24.pl/Twitter.com/jmo

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także