Media społecznościowe nie są odpowiedzialne za wpisy użytkowników. Sąd Najwyższy USA wydał wyrok
Amerykański Sąd Najwyższy stanął po stronie Google'a, Twittera i Facebooka w sporze o odpowiedzialność za zamachy terrorystyczne. Rodziny ofiar ataków argumentowały, że platformy społecznościowe pośrednio przyczyniły się do śmierci ich bliskich.
2023-05-18, 23:19
Sędziowie Sądu Najwyższego jednogłośnie odrzucili pozwy, których autorzy argumentowali, że Google, Twitter i Facebook pozwoliły na wykorzystanie swoich platform do podżegania do ataku na turecki nocny klub, w którym w 2017 roku zginęło 39 osób.
Sędziowie nie zgodzili się na ograniczenie prawa, które chroni media społecznościowe przed procesami sądowymi ze treści publikowane przez użytkowników.
Platformy społecznościowe ogłaszają sukces
W sprawie amerykańskiego studenta, który zginął w ataku terrorystycznym Państwa Islamskiego w Paryżu w 2015 roku Sąd Najwyższy zwrócił sprawę do sądu niższej instancji. Sędziowie stwierdzili, że dowody na to, że Twitter pomagał ISIS w przeprowadzeniu ataku są niewystarczające.
Orzeczenie Sądu Najwyższego to sukces branży technologicznej, której przedstawiciele uznali, że jest ono zwycięstwem wolności wypowiedzi.
REKLAMA
Posłuchaj
- Amerykański stan zakazuje TikToka. Ustawa podpisana przez gubernatora
- Fałszywe reklamy w mediach społecznościowych. Eksperci ostrzegają
jp/IAR
REKLAMA