more_horiz
Wiadomości

Wicemarszałek Sejmu z wizytą na Ukrainie. W programie spotkanie w ramach Trójkąta Lubelskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 02:52
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska rozpoczyna dziś dwudniową wizytę na Ukrainie. W jej trakcie złoży hołd polskim legionistom spoczywającym w Kijowie, weźmie udział w posiedzeniu parlamentarzystów Trójkąta Lubelskiego, a także w uroczystości poświęconej rocznicy Konstytucji 3 Maja.
Małgorzata Gosiewska
Małgorzata GosiewskaFoto: PAP/Mateusz Marek

Wicemarszałek Małgorzata Gosiewska w pierwszym dniu wizyty złoży wieniec na kwaterze polskich legionistów poległych w Kijowie podczas wojny polsko-bolszewickiej, spoczywającym na kijowskim cmentarzu Bajkowa. Uda się tam razem z przedstawicielami polskiej mniejszości. Złoży też wizytę w rzymskokatolickim kościele św. Mikołaja.

nagrody2 1200 pap.jpg
Nagrody Obojga Narodów wręczone. Uhonorowano osoby zasłużone dla współpracy polsko-litewskiej

W drugim dniu wizyty - we czwartek marszałek Gosiewska spotka się w Kijowie z przedstawicielami społeczności Tatarów Krymskich. W ukraińskim parlamencie, wraz z wiceprzewodniczącym Seimasu Republiki Litewskiej Pauliusem Saudargasem i wiceprzewodniczącym Rady Najwyżej Ukrainy Rusłanem Stefańczukiem weźmie udział w posiedzeniu w ramach Trójkąta Lubelskiego.

Przedstawiciele parlamentów wezmą też udział w uroczystym przyjęciu z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

fc

Zobacz także

Zobacz także