more_horiz
Wiadomości

Sklep z polskimi produktami w Holandii celem ataku. Znaleziono materiał wybuchowy

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 09:52
Policja w Beverwijk znalazła materiał wybuchowy w sklepie z polskimi produktami, który wcześniej był już celem ataku. Aresztowano podejrzanego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Tsuguliev

Około godziny 1 w nocy z niedzieli na poniedziałek policja otrzymała zgłoszenie o podejrzanym ładunku, informuje stacja RTL. Na miejscu znaleziono materiały wybuchowe. Policja nie udziela żadnych informacji, potwierdza jednak, że zatrzymano podejrzanego o podłożenie ładunku. Supermarket był już dwukrotnie celem ataku. Podczas drugiej eksplozji zniszczona została fasada budynku.

Policja Holandia free 1200.jpg
"Dziwacznie nieprawdopodobna" historia z Holandii. Kobieta okradła własne dzieci i uciekła do Niemiec

Ataki na polskie sklepy

W ostatnich miesiącach w Niderlandach często dochodzi do ataków na sklepy z polskimi produktami. W Panningen na południu Holandii w ostatnich tygodniach stało się to aż trzy razy. W grudniu 2020 i na początku stycznia 2021 roku doszło do ataków na "polskie supermarkety" w Aalsmeer, Heeswijk-Dinther, Beverwijk i Tilburgu.

Czytaj także:

Zwykle sklepy te prowadzone są przez irackich Kurdów, dlatego policja podejrzewa, że mogą to być porachunki między kurdyjskimi gangami. Zdaniem policji nic nie wskazuje na to, by eksplozje były skierowane przeciwko Polakom.

Na początku czerwca aresztowano czterech podejrzanych o podłożenie ładunków wybuchowych.

dz

Zobacz także

Zobacz także