more_horiz
Wiadomości

"Planowany jest zamach stanu". Niepokojące słowa prezydenta Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 12:47
- W dniach 1-2 grudnia przygotowywany jest zamach stanu, próba zmiany na stanowisku szefa państwa - taką informację podał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.
Prezydent Ukrainy przyznał, że służby znają plany zamachu stanu
Prezydent Ukrainy przyznał, że służby znają plany zamachu stanuFoto: Shutterstock/Drop of Light

- Otrzymuję informacje, że 1-2 grudnia w naszym państwie będzie zamach stanu - powiedział podczas spotkania z dziennikarzami.

Oligarchia przeciw państwu

Posiadamy nagrania, na których "z przedstawicielami z Rosji" omawiany jest "udział Rinata Achmetowa w zamachu stanu na Ukrainie" - dodał. Achmetow to ukraiński oligarcha.

- Wciągają go w wojnę przeciwko państwu ukraińskiemu - podkreślił Zełenski. Ocenił, że Achmetowa "wciąga w to" jego otoczenie.

- Nie wierzę w zamachy stanu - zaznaczył i zapowiedział, że nie zamierza uciekać z kraju.

Niepokój przy granicy

Od kilku tygodni oprócz kryzysu i napiętej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej obserwowane są zdecydowane ruchu rosyjskich wojsk. Przy granicy z Ukrainą, może znajdować się nawet kilkadziesiąt tysięcy rosyjskich żołnierzy. 

Choć w ostatnich dniach władze Ukrainy studziły emocje i niepokój, kraje zachodnie oraz NATO ostrzegają, że kryzys na granicy z Polską może być jedynie sposobem na odwrócenie uwagi od większych planów reżimu Putina. 

Czytaj także: 

as

Zobacz także

Zobacz także