more_horiz
Wiadomości

Czernihów pod ostrzałem. Zniszczono budynki mieszkalne, nie żyje 10 osób

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2022 22:33
Jak poinformowało ukraińskie Biuro Prokuratora Generalnego, 10 osób zginęło w ostrzale Czernihowa na północy kraju. Wojska rosyjskie uszkodziły ostrzałem z ciężkiej artylerii m.in. budynek politechniki, bazar, domy i stację pomp.
Ukraińska prokuratura przekazała, że w ostrzale Czernihowa zginęło 10 osób
Ukraińska prokuratura przekazała, że w ostrzale Czernihowa zginęło 10 osóbFoto: SERGIY STARODAVNIY/PAP/EPA

"14 marca Rosjanie po raz kolejny ostrzelali budynki mieszkalne i infrastrukturę Czernihowa" - można przeczytać w opublikowanym na Telegramie komunikacie. Jak dodano, według wstępnych informacji wynika, że wskutek ataku zginęło 10 osób. 

Wojska rosyjskie uszkodziły ostrzałem z ciężkiej artylerii między innymi budynek politechniki czernihowskiej, bazar, domy, stację pomp, bazę hurtową i handlową oraz cztery pojazdy - wyliczono.

Jak poinformowano, w tej sprawie wszczęto już śledztwo. "Pod kierownictwem Prokuratury Obwodowej Czernihowa wszczęto postępowanie przygotowawcze w sprawie naruszenia praw i zwyczajów wojennych, w połączeniu z zabójstwem z premedytacją (część 2 art. 438 kodeksu karnego Ukrainy)" - przekazano.

Prokuratorzy podejmują wszelkie możliwe i właściwe środki w celu udokumentowania zbrodni wojennych popełnionych przez Federację Rosyjską i proszą osoby, które były świadkami popełnianych przestępstw o zgłaszanie i przesłanie dowodów.

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału ukraińskiego radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

Czytaj także:

ng

Zobacz także

Zobacz także