more_horiz
Wiadomości

Prezydent Ukrainy wystąpi na szczytach UE i NATO. Znamy termin

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2022 20:03
Prezydent Ukrainy wystąpi w czwartek na dwóch szczytach - NATO i Unii Europejskiej - które odbędą się w Brukseli. Najpierw planowane jest połączenie wideo z Wołodymyrem Zełenskim na szczycie Sojuszu Północnoatlantyckiego, który rozpoczyna się o godz. 10.00 w Brukseli.
Wołodymyr Zełenski wystąpi na szczytach UE i NATO. Wiemy, kiedy
Wołodymyr Zełenski wystąpi na szczytach UE i NATO. Wiemy, kiedyFoto: PAP/EPA/UKRAINIAN PRESIDENTIAL PRESS SERVICE HANDOUT

Natomiast wieczorem, ok. godz. 19.00, prezydent Ukrainy połączy się z przywódcami unijnych krajów.

Wojna na Ukrainie. Podwojony fundusz na zakup i dostawy broni

Unia Europejska formalnie zgodziła się na podwojenie do 1 miliarda euro funduszu na zakup i dostawy broni dla Ukrainy. W poniedziałek zielone światło dali ministrowie obrony krajów członkowskich na spotkaniu w Brukseli.

- Nasze polskie stanowisko było takie, że należy zwiększyć sumę i skalę wsparcia dla Ukrainy - mówił wtedy minister obrony Mariusz Błaszczak. Z unijnego funduszu finansowane są zakupy i dostawy na przykład broni przeciwpancernej, przeciwlotniczej i amunicji. Chodzi o rekompensaty dla krajów członkowskich.

Te państwa, które zdecydowały się wesprzeć Ukrainę wojskowo, mogą ubiegać się o zwrot wydatków i ponoszonych od lutego kosztów.

Czytaj także:

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału ukraińskiego radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

pb

Zobacz także

Zobacz także