more_horiz
Wiadomości

Jerzy Buzek na czele zespołu negocjacyjnego PE ws. magazynowania gazu. "Działamy"

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2022 20:45
Były premier Jerzy Buzek na czele grupy negocjacyjnej Parlamentu Europejskiego do spraw magazynowania gazu w Unii. W zespole negocjacyjnym jest także drugi Polak - deputowany Zdzisław Krasnodębski.
UE: Jerzy Buzek na czele zespołu negocjacyjnego PE ws. magazynowania gazu
UE: Jerzy Buzek na czele zespołu negocjacyjnego PE ws. magazynowania gazuFoto: PAP/Andrzej Grygiel

"Nie ma pełnego bezpieczeństwa energetycznego Unii Europejskiej bez kontroli nad krytyczną infrastrukturą. Działamy!" - napisał na Twitterze europoseł.

Dziś Komisja Europejska zaproponowała obowiązkowe wypełnienie magazynów z błękitnym paliwem do 80 proc. do najbliższej zimy. W kolejnych latach ma to by 90 proc. To jeden z elementów planu, który ma gwarantować bezpieczeństwo energetyczne i przeciwdziałać wysokim cenom energii. Ostateczny kształt propozycji będzie zależał od wyniku negocjacji przedstawicieli krajów członkowskich i Parlamentu Europejskiego.

Czytaj także:

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału ukraińskiego radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

pb

Zobacz także

Zobacz także