more_horiz
Wiadomości

Rosja: będą nowe represje wobec mediów i dziennikarzy

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2022 06:52
Do Dumy Państwowej wpłynął projekt poprawek, które pozwolą Prokuraturze Generalnej na likwidację mediów. To kolejne zaostrzenie represji wobec dziennikarzy w Rosji.
Kreml nowe restrykcyjne dla dziennikarzy wprowadził 5 marca, teraz obowiązują kolejne.
Kreml nowe restrykcyjne dla dziennikarzy wprowadził 5 marca, teraz obowiązują kolejne.Foto: PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV

Nowy dokument dokument zakłada kary dla dziennikarzy za powielanie informacji innych mediów, jeśli ich treść jest niezgodna z propagandową linią Kremla.

Do tej pory rosyjski regulator rynku telekomunikacyjnego mógł blokować dostęp do stron internetowych niezależnych mediów. Jednak cofnięcie licencji poszczególnym redakcjom wymagało kilkustopniowej procedury i wyroku sądu. Poprawki zgłoszone do Dumy Państwowej zakładają, że Prokuratura Generalna bezpośrednio będzie mogła żądać likwidacji mediów, które publikują treści niezgodne z obowiązującym przekazem propagandowym.

Prokuratura będzie mogła również zakazywać pracy zagranicznym mediom, działającym na terytorium Rosji, w tym odbierać akredytacje dziennikarzom.

Już od 5 marca w Federacji Rosyjskiej obowiązują przepisy przewidujące wysokie grzywny i kary pozbawienie wolności dla osób, które publikują informacje inne, niż podawane przez Kreml.

Posłuchaj
00:40 Rosja zaostrza represje wobec dziennikarzy - relacja Macieja Jastrzębskiego IAR.mp3 Rosja zaostrza represje wobec dziennikarzy - relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

 

Czytaj także:


Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

 pg

Zobacz także

Zobacz także