more_horiz
Wiadomości

"Pieniądze ociekające krwią". Zełenski w mocnych słowach o krajach, które kupują rosyjską ropę

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2022 20:41
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wywiadzie dla brytyjskiej stacji BBC powiedział, że kraje, które kupują rosyjską ropę, zarabiają "pieniądze ociekające krwią". Wymienił Niemcy i Węgry jako państwa sprzeciwiające się wprowadzeniu zdecydowanego zakazu importu surowców energetycznych z Rosji.
Wołodymyr Zełenski: kraje, które kupują rosyjską ropę, zarabiają pieniądze ociekające krwią
Wołodymyr Zełenski: kraje, które kupują rosyjską ropę, zarabiają "pieniądze ociekające krwią"Foto: president.gov.ua

- Niektórzy nasi partnerzy rozumieją, że to nie jest już kwestia interesów i pieniędzy. To jest kwestia przetrwania - mówił ukraiński przywódca.

Powtórzył również apel o dostawy broni dla Ukrainy, stawiającej opór rosyjskiej agresji. Wskazał, że zarówno Stany Zjednoczone, jak i Wielka Brytania starają się wesprzeć jego kraj, ale podkreślił, że broń potrzebna jest Ukrainie natychmiast.

"Szanse na negocjacje pokojowe się zmniejszyły"

Wołodymyr Zełenski dodał, że zbrodnie popełnione przez siły rosyjskie w Buczy, Borodziance czy innych podkijowskich miejscowościach zmniejszyły szanse na pokojowe negocjacje z Kremlem. Przypomniał również, że nadal trwa oblężenie Mariupola, a ofiary w tym mieście liczone są w dziesiątkach tysięcy. Wobec ogromu zbrodni popełnianych przez Rosjan prezydent Ukrainy określił Putina oraz całą rosyjską armię jako zbrodniarzy wojennych.

Wołodymyr Zełenski dodał, że obecnie można się spodziewać rosyjskiej ofensywy na wschodzie Ukrainy, i podkreślił, że właśnie tam skoncentrowano najlepsze ukraińskie jednostki wojskowe.

Czytaj także:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl

kp

Zobacz także

Zobacz także