"Noc minęła niespokojnie, miasto znalazło się pod ostrzałem. Były to prawdopodobnie bomby kasetowe" - napisał Lach na Facebooku. Trwa ustalanie strat.
Lach wezwał pozostałą w mieście ludność do ewakuacji i poinformował o miejscach zbiórki, w których oczekują autobusy.
Brak możliwości wyjazdu
Rosja prowadzi przygotowania do mobilizacji w obwodzie chersońskim i zaporoskim na Ukrainie, okupacyjne władze blokują wyjazd mieszkańców, w szczególności mężczyzn w wieku poborowym - poinformował w piątek rzecznik ministerstwa obrony Ukrainy Ołeksandr Motuzianyk.
"By uzupełnić straty w składzie osobowym rosyjskiej armii, prowadzone są przygotowania do tzw. mobilizacji w obwodzie chersońskim i zaporoskim. Okupacyjne władze blokują wyjazd z okupowanych terytoriów miejscowych mieszkańców, w szczególności mężczyzn w wieku poborowym" - powiedział Motuzianyk, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.
Czytaj także:
Rosjanie przygotowują też się do przeprowadzenia tzw. referendum w sprawie przyłączenia do Rosji okupowanych terytoriów w obwodzie chersońskim i zaporoskim - dodał.
Poinformował, że w obwodzie biełgorodzkim w Rosji, przy granicy z Ukrainą, prowadzone jest masowe pobieranie krwi u lokalnych mieszkańców dla potrzeb armii rosyjskiej.
>>> ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny <<<
***
Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.
Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:
dn