more_horiz
Wiadomości

"Położyć kres ciemnościom wojny". Apel papieża do Cyryla I o współdziałanie na rzecz pokoju

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2022 17:45
"Niech przejście ze śmierci do nowego życia w Chrystusie stanie się rzeczywistością dla narodu ukraińskiego, tęskniącego za nowym świtem, który położy kres ciemnościom wojny" - napisał papież Franciszek do patriarchy moskiewskiego Cyryla I z okazji świąt Wielkanocy, obchodzonych przez niektóre wschodnie kościoły katolickie i prawosławne 24 kwietnia.
Papież wystosował list z życzeniami do patriarchy moskiewskiego Cyryla, który wspiera rosyjską agresję na Ukrainę
Papież wystosował list z życzeniami do patriarchy moskiewskiego Cyryla, który wspiera rosyjską agresję na UkrainęFoto: PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI

Papież wystosował list z życzeniami do patriarchy moskiewskiego Cyryla, który wspiera rosyjską agresję na Ukrainę. Ojciec Święty zaapelował o "wspólne działania na rzecz pokoju".

W liście cytowanym przez watykańskie media i opublikowanym na stronie internetowej Patriarchatu Moskiewskiego Franciszek napisał: "Drogi Bracie! Niech Duch Święty przemieni nasze serca i uczyni nas prawdziwymi budowniczymi pokoju, szczególnie na ogarniętej wojną Ukrainie". Franciszek zaznaczył również, że w tym czasie" odczuwamy cały ciężar cierpienia naszej ludzkiej rodziny, przygniecionej przemocą, wojną i tak wieloma niesprawiedliwościami". Jak podkreślił Ojciec Święty, "nadal będziemy patrzeć z wdzięcznym sercem, że Pan wziął na siebie całe zło i cały ból naszego świata".

Oczekiwanie pokoju

W Watykanie przygotowywano spotkanie papieża z patriarchą Cyrylem, które miało się odbyć w czerwcu w Jerozolimie. Po rosyjskiej agresji na Ukrainę zostało to skrytykowane przez światowe media i wielu polityków. Trzy dni temu Franciszek w wywiadzie dla jednej z argentyńskich gazet poinformował, że przygotowania zostały zawieszone.

Posłuchaj
00:52 11705422_1.mp3 Papież do patriarchy moskiewskiego: bądźmy budowniczymi pokoju na Ukrainie - relacja Piotra Kowalczuka (IAR)

 Czytaj także:

es/PAP, KAI

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także