more_horiz
Wiadomości

Terror okupacyjny w obwodzie chersońskim. Kolejnym krokiem ma być "prośba do Putina" o włączenie do Rosji

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2022 14:01
Portal Ukrainska Prawda, powołując się na doniesienia rosyjskich agencji, poinformował, że mianowane przez rosyjskich okupantów władze obwodu chersońskiego zapowiedziały, iż zwrócą się do prezydenta Rosji Władimira Putina o włączenie obwodu w skład Rosji. 
Okupacyjne władze chcą włączenia obwodu chersońskiego do Rosji
Okupacyjne "władze" chcą włączenia obwodu chersońskiego do RosjiFoto: PAP/Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy

Portal Ukraińska Prawda, powołując się na TASS, podał, przytaczając słowa "zastępcy szefa administracji", że "władze obwodu chersońskiego" zamierzają zwrócić się do prezydenta Rosji Władimira Putina o włączenie regionu w skład Rosji.

Powiadomiła o tym także agencja RIA Nowosti, powołując się na kolaboranta Kyryła Stremousowa.

Tymczasem ukraińskie dowództwo operacyjne "Południe" poinformowało, że żołnierze rosyjscy torturują i zabijają proukraińskich działaczy właśnie w obwodach chersońskim i mikołajowskim. 

"Ruski mir" w praktyce

"Na okupowanych terenach obwodów chersońskiego i mikołajowskiego, równolegle z narzucaniem ideologii »ruskiego miru«, trwa totalne szabrownictwo władz okupacyjnych. Okupanci wykradają zboże, sprzęt techniczny, majątek i ludzi, wywożą do Rosji. Wykrytych działaczy o proukraińskich poglądach torturują, a w razie odmowy współpracy - rozstrzeliwują" - podano za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Siły rosyjskie blokują też wyjazd z okupowanych miejscowości i rozpowszechniają dezinformację, jakoby przejęły całkowitą kontrolę nad południem Ukrainy.

Czytaj także:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

es

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem