more_horiz
Wiadomości

Luksus i ostrygi dla elit. Tak główny skarbnik Niemiec "pokonał" kryzys gospodarczy

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2022 13:37
Jak podaje niemiecki portal RND, minister finansów Niemiec Christian Lindner zorganizował wystawne wesele na Sylcie, znanej jako "wyspa kierowców Porche",  gdzie obracał się w luksusie - w czasie, kiedy zwykli obywatele zmagają się z niebotycznymi kosztami życia. Kanclerz ostrzegał przed kryzysem, a połowa berlińskiej śmietanki politycznej zbiera się na elitarnej wyspie i biesiaduje przez trzy dni - dodano.
Niemieckie Media: minister finansów urządza luksusowy ślub na wyspie kierowców Porsche, gdy obywatele rozpaczają nad wysokimi cenami
Niemieckie Media: minister finansów urządza luksusowy ślub na "wyspie kierowców Porsche", gdy obywatele rozpaczają nad wysokimi cenamiFoto: PAP/EPA/Axel Heimken

Minister finansów Christian Lindner żeni się z dziennikarką Francą Lehfeldt. 140 gości świętuje przez trzy dni na elitarnej wyspie. Zaproszeni są politycy i czołowe postacie ze świata kultury i sportu. Weselnicy mieszkają w pięciogwiazdkowym hotelu Severins Spa Resort (ceny: od 390 do 3500 euro za noc). Ucztują m.in. w restauracji Vogelkoje, która "serwuje np. sześć dzikich ostryg z Syltu (30 euro), vitello tonnato (24 euro) czy makaron z letnimi truflami (45 euro). Lindner bawi się więc - pilnowany przez ochroniarzy, psie patrole i snajperów, którzy chronią politycznych celebrytów" - pisze Imre Grimm.

Ostrygi i luksus

Sylt, ostrygi, luksus, pięć gwiazdek, pieniądze z podatków oraz trzy dni imprezowania. "To słowa, które przyspieszają puls wielu zwykłym śmiertelnikom, którzy pochylają się nad swoimi rachunkami za gaz. Pierwsi właściciele racjonują ciepłą wodę (...) w wynajmowanych mieszkaniach, ale berlińska bańka polityczna spotyka się na szampańskiej imprezie na wyspie kierowców Porsche? Ludzie powinni brać krótsze prysznice i mniej grzać - ale główny skarbnik Niemiec imprezuje na Sylcie?" - zastanawia się autor tekstu.

Jeśli celem Lindnera było "znalezienie idealnego symbolu dla oderwania od świata i oddalenia od realiów życia milionów Niemców, o które często oskarżają go polityczni przeciwnicy, to mu się udało" - zauważa Imre Grimm.

Kryzys gospodarczy 

Jeszcze kilka dni temu sam Lindner ostrzegał przed "poważnym kryzysem gospodarczym" i "trzema, czterema, może pięcioma latami niedoborów". Teraz urządza "ekskluzywne prywatne przyjęcie w środku szalejącej inflacji".

Nie można żądać "więcej nadgodzin" od i tak już ciężko zarabiających przeciętnych ludzi za pomocą lakonicznego tweeta i jednocześnie wystawiać takiego spektaklu na Sylcie - uważa autor tekstu na portalu RND.

Czytaj także:

es

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także