more_horiz
Wiadomości

Ukraiński sztab podziękował Polskiemu Radiu dla Ukrainy. "Jesteśmy chronieni przed rusyfikacją"

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2022 18:30
Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podziękował Polskiemu Radiu dla Ukrainy za systematyczne, obiektywne, kompletne i merytoryczne przedstawienie ich działań w obronie swojego kraju oraz rozwój stosunków dwustronnych, w szczególności w sferze wojskowej.
Ukraińcy są wdzięczni wszystkim polskim obywatelkom i obywatelom za otwarte, szczere serca i domy dla milionów ukraińskich kobiet i dzieci, które znalazły schronienie w Polsce
Ukraińcy są wdzięczni wszystkim polskim obywatelkom i obywatelom za otwarte, szczere serca i domy dla milionów ukraińskich kobiet i dzieci, które znalazły schronienie w PolsceFoto: FB/Генеральний штаб ЗСУ

W poście opublikowanym na Facebooku Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych napisano, że Ukraińcy są wdzięczni wszystkim polskim obywatelkom i obywatelom za otwarte, szczere serca i domy dla milionów ukraińskich kobiet oraz dzieci, które znalazły schronienie w Polsce.

"Dzięki temu podczas rosyjskiej inwazji ludność cywilna Ukrainy w Polsce jest chroniona przed licznymi zbrodniami wojennymi popełnianymi przez rosyjskie wojsko - atakami na osoby cywilne, infrastrukturę oraz szpitale, zabójstwami i okaleczeniami, werbowaniem i wyzyskiem, gwałtami i innymi formami przemocy seksualnej, porwaniami, odmową dostępu do pomocy humanitarnej, rusyfikacją, przymusowymi deportacjami na czasowo okupowane terytoria Ukrainy lub do Rosji oraz przymusowym uzyskaniem rosyjskiego obywatelstwa" - podkreślono we wpisie.

Wyrażono także wdzięczność Sekcji Ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy za stałą relację pod tytułem "Ukraina broni się przed Rosją".

Polskie Radio dla Ukrainy

Dotychczasowa oferta programowa Polskiego Radia dla Ukrainy została poszerzona o przygotowane przez Polskie Radio Dzieciom lekcje języka polskiego dla ukraińskich dzieci, które emitowane są w czwartki o godz.20.05.

Polskie Radio dla Ukrainy emituje informacje na temat bieżącej sytuacji na Ukrainie, o tym, co dzieje się na okupowanych terenach, jak również praktyczne i niezbędne wskazówki dla Ukraińców, którzy przybyli do Polski: gdzie udać się po pomoc, w jaki sposób załatwić formalności. Polskie Radio dla Ukrainy udostępnia antenę dziennikarzom i współpracownikom Ukraińskiego Radia Publicznego UKR1, transmituje jego audycje oraz emituje specjalne programy Sekcji Ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy.

Czytaj również:

»ATAK NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny«

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

nt

Zobacz także

Zobacz także