more_horiz
Wiadomości

W Rosji Bieła-Kola zastąpi Coca-Colę. Jest dobra na... niestrawność u cielaków

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2022 21:29
Białoruski napój gazowany Bieła-Kola będzie sprzedawany w Rosji zamiast Coca-Coli - podała w niedzielę telewizja STV. O Bieła-Koli stało się głośno, gdy władze jednego z kołchozów na Białorusi opowiedziały, że podają ją cielętom cierpiącym na niestrawność.
Białoruska Cola
Białoruska ColaFoto: Homoatrox - Own work, CC BY-SA 3.0

Przedstawiciele wielkiego biznesu państw związkowych (Białorusi i Rosji-PAP) podpisali list intencyjny o rozszerzeniu kontaktów biznesowych w sferze innowacji. Zamiast amerykańskiej Coca-Coli w Rosji sprzedawana będzie teraz nasza białoruska Bieła-Kola - ogłosiła STV. Stacja zapewniła, że krajowy napój niczym nie ustępuje zachodniemu odpowiednikowi, jeśli chodzi o jakość.

Cola przetestowana na... cielakach

Niezależny białoruski portal Zerkalo.io przypomina, że w kwietniu władze gospodarstwa rolnego w miejscowości Hawjady w obwodzie mohylewskim, na wschodzie Białorusi, ogłosiły, że stosują Bieła-Kolę w przypadkach niestrawności u cieląt.

Cielaki dostawały 100 ml napoju. Wcześniej podawano im Coca-Colę, ale - jak ogłosiły władze - białoruska wersja okazała się "skuteczniejsza od zagranicznej Coca-Coli w leczeniu cieląt". "Białoruska kola zawiera kofeinę. Cielaki piją i są żwawsze" - oświadczyła dyrekcja kołchozu.

Coca-Cola nie dla Rosjan

Koncern Coca-Cola po inwazji rosyjskiej na Ukrainę wycofał się z Rosji. Gdy uczynił to również McDonald's, fast-foody wykupiła firma rosyjska, która zapowiedziała, że będzie poszukiwać napojów mogących zastąpić Coca-Colę. Nie jest jednak pewne, czy wybór padnie na Bieła-Kolę. Rosyjskie kanały na serwisie Telegram podały w ostatnich dniach, że jeden z rosyjskich producentów napojów gazowanych, wcześniej wykupiony przez Coca-Colę, wyprodukuje własne zamienniki zachodnich napitków. 

Czytaj także:

łk

Zobacz także

Zobacz także