more_horiz
Wiadomości

"Krym to Ukraina! Chwała Ukrainie!" w rosyjskiej telewizji. Udana akcja ukraińskich hakerów

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2022 17:29
Ukraińscy hakerzy włamali się do systemu telewizji na okupowanym przez Rosję Krymie i nadali film z fragmentem przemówienia prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego – poinformowała w sobotę na Twitterze organizacja społeczna Informacyjne Wojska Ukrainy.
Hakerzy nadali w krymskiej telewizji fragment przemówienia Zełenskiego
Hakerzy nadali w krymskiej telewizji fragment przemówienia ZełenskiegoFoto: PAP/YONHAP / POOL

Na początku krótkiego filmu umieszczono fragment wystąpienia Zełenskiego, w którym mówi on: "Niech każdy z rosyjskich okupantów, którzy zajęli drogą ziemię Krymu, pamięta: na tej ziemi nie zaznają spokoju".

Na filmie pokazano też patriotyczny klip do piosenki Tiny Karol "Ukraina – to ty", na którym widać m.in. puszczoną w powietrze na balonikach ukraińską flagę z godłem Tatarów krymskich. Na zakończenie ponownie pokazywany jest Zełenski, który mówi: "Krym to Ukraina! Chwała Ukrainie!".

Wojna na Ukrainie

Sobota, to 178. dzień rosyjskiej agresji na Ukrainę. Jak informuje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, rosyjska armia kolejną dobę główne uderzenie kieruje poprzez front w Donbasie. Celem jest zdobycie Bachmutu, Słowiańska i Kramatorska. Ukraińcy blokują rosyjskie uderzenia na zachód od Doniecka. Atakują Rosjan na południu kraju, w obwodzie chersońskim. Rosyjska armia nadal okupuje Zaporoską Elektrownię Atomową i szantażuje świat swoimi działaniami na jej obszarze.

Czytaj także:

dn

Zobacz także

Zobacz także