more_horiz
Wiadomości

Ryanair zamyka bazę w Brukseli. Znamy przyczynę

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2022 16:51
Tanie linie lotnicze Ryanair zamykają na najbliższą zimę swoją bazę na lotnisku w Brukseli i wycofują samoloty. Ogłosił to szef irlandzkiego przewoźnika Michael O’Leary. 
Ryanair zamyka bazę na lotnisku w Brukseli tej zimy i wycofuje samoloty
Ryanair zamyka bazę na lotnisku w Brukseli tej zimy i wycofuje samolotyFoto: Rebius/Shutterstock

Loty Ryanaira z belgijskiej stolicy, na które bilety zostały już sprzedane, mają być realizowane z innych portów lotniczych. Przewoźnik pozostaje bowiem w Charleroi pod Brukselą.

Zmiany berlińskiego rządu

Decyzja wejdzie w życie wraz z końcem października. Szefostwo Ryanaira tłumaczy to wprowadzeniem przez Belgię kilka miesięcy temu podatku lotniczego - od 2 do 10 euro za każdy sprzedany bilet lotniczy. Michael O’Leary nazwał podatek absurdalnym i powiedział, że przewoźnik może wrócić na międzynarodowe lotnisko wiosną jeśli belgijski rząd wprowadzi zmiany.

Według mediów, powodem decyzji o wycofaniu się Ryanaira z Brukseli są także napięte relacje między kierownictwem linii a belgijskimi pilotami, którzy 3-krotnie już w tym roku strajkowali domagając się podwyżki wynagrodzeń do poziomu sprzed pandemii. Ostatnio zagrozili też pozwami do sądów pracy. 

Czytaj więcej:

nj

Zobacz także

Zobacz także