more_horiz
Wiadomości

Masowe groby pod Iziumem. Prezydent Ukrainy: Rosja pozostawia po sobie tylko śmierć i cierpienie

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2022 17:47
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że rosyjscy kaci nie unikną odpowiedzialności za mordowanie żołnierzy i cywilów. Polityk odniósł się do odnalezienia miejsca masowego pochówku ponad czterystu osób pod Iziumem w obwodzie charkowskim.
Prezydent Ukrainy o masowych grobach pod Iziumiem: Rosja pozostawia po sobie tylko śmierć i cierpienie
Prezydent Ukrainy o masowych grobach pod Iziumiem: Rosja pozostawia po sobie tylko śmierć i cierpienieFoto: PAP/EPA/OLEG PETRASYUK

- Cały świat powinien to zobaczyć. Świat, w którym nie powinno być okrucieństwa i terroryzmu. Ale to wszystko tam jest, a nazywa się Rosja - zaznaczył ukraiński przywódca. Dodał, że Rosja pozostawia po sobie tylko śmierć i cierpienie, pozbawia wszystkiego, co ludzkie. - Nie uciekajcie. Nie chowajcie się. Zemsta będzie słusznie straszna. Za każdego Ukraińca, za każdą umęczoną duszę - podkreślił prezydent Ukrainy.

Pełnomocnik Rady Najwyższej Ukrainy do spraw praw człowieka Dmytro Łubiniec powiedział, że w masowych grobach znaleziono ciała torturowanych ukraińskich żołnierzy.

- Zabici żołnierze mieli związane ręce. To oznacza, że byli torturowani i zabijani z bliskiej odległości. To kolejny sygnał dla świata, że Rosja to państwo terrorystyczne - tłumaczył. - Zostały tu pochowane całe rodziny - rodzice, dzieci. Zabili je Rosjanie w czasie, kiedy okupowali te tereny i atakowali naszą ziemię - dodał Łubiniec.

Ukraińskie władze szacują, że liczba zabitych i pochowanych pod Iziumem w obwodzie charkowskim może być wyższa niż w podkijowskiej Buczy.

Posłuchaj
00:14 Izium.mp3 Ukraina: ciała torturowanych żołnierzy w masowych grobach pod Iziumem (IAR)

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także