more_horiz
Wiadomości

Prezydent Andrzej Duda: Polska jest bezpieczna energetycznie

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2022 00:32
Prezydent Andrzej Duda, który był gościem TVP Info, powtórzył, że Polska jest bezpieczna energetycznie. Dodał, że dzięki uruchamianemu wkrótce gazociągowi Baltic Pipe nasz kraj jest w lepszej sytuacji niż inne europejskie państwa.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: Isaaack/Shutterstock.com

- W tym wypadku akurat Polak był mądry przed szkodą - podkreślił prezydent. Powiedział również, że choć sytuacja w Polsce jest lepsza niż w niektórych państwach, to kryzys energetyczny dotyka wszystkich.

Prezydent dodał, że nie grozi nam kryzys związany z niedoborem żywności. Andrzej Duda podziękował rolnikom za ich ciężką pracę i podkreślił, że Polska w kwestii żywności nie myśli tylko o sobie, ale także o sąsiadach.

Prezydent Andrzej Duda zaznaczył, że musimy wspierać także kraje Afryki, które są dotknięte ograniczeniem dostaw zboża z Ukrainy. Dodał, że Polska ma także swój udział w doprowadzeniu do otwarcia portu w Odessie.

"Polska jest w awangardzie pomocy Ukrainie"

Prezydent podkreślał też, że obrona Ukrainy i zatrzymanie Rosji leży w interesie Polski i Europy, bo Ukraińcy bronią także naszej wolności. - Nam, a także innym krajom los Ukrainy nie jest obojętny - dodał prezydent.

Jak mówił, nawoływał do pomocy Ukrainie na forum ONZ i w wywiadach, których udzielał amerykańskim mediom. Prezydent wyraził również wdzięczność wobec ukraińskich obrońców.

Prezydent mówił też o konieczności pociągnięcia Rosji do odpowiedzialności.

Andrzej Duda w Nowym Jorku rozmawiał o sytuacji na Ukrainie z prezydentami innych krajów. Był to także główny temat jego przemówienia podczas debaty generalnej na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Czytaj również:

koz

Zobacz także

Zobacz także