more_horiz
Wiadomości

"Nie poddawajcie się zbrodniczej mobilizacji". Prezydent Ukrainy apeluje do obywateli Rosji

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2022 23:17
Nie poddawajcie się zbrodniczej mobilizacji, uciekajcie albo oddajcie się do ukraińskiej niewoli. Im więcej obywateli Rosji spróbuje ochronić przynajmniej swoje życie, tym szybciej skończy się ta zbrodnicza wojna Rosji - zaapelował w niedzielę wieczorem w mediach społecznościowych prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.
Wołodymyr Zełenski zachęca Rosjan do poddawania się ukraińskiej armii
Wołodymyr Zełenski zachęca Rosjan do poddawania się ukraińskiej armiiFoto: facebook.com/zelenskiy.official

- Widzimy, że ludzie, szczególnie w Dagestanie, zaczęli walczyć o życie. Widzimy, że rozumieją, że to kwestia życia. Walczcie o niewysyłanie waszych dzieci na śmierć - każdego, kto może zostać poddany tej zbrodniczej rosyjskiej mobilizacji. Bo jeśli wy przyjdziecie odebrać życie naszym dzieciom, my nie darujemy wam życia - ostrzegł Zełenski.

Ukraiński przywódca poprosił o rozpowszechnienie jego apelu w mediach, aby dotarł do jak największej liczby rosyjskich obywateli. Stwierdził, że mobilizacja jest wykorzystywana przez Rosję nie tylko w celu przedłużenia cierpienia mieszkańców Ukrainy i dalszej destabilizacji świata, ale także aby niszczyć fizycznie przedstawicieli rdzennych ludności zamieszkujących terytoria kontrolowane przez Moskwę.

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił w środę częściową mobilizację w kraju. Operacja ma objąć rezerwistów, czyli osoby, które już odbyły służbę wojskową, ale przed wysłaniem na front mają przejść dodatkowe szkolenie. Mobilizacja ma objąć ok. 300 tys. osób.

Więcej na ten temat:

Zobacz także: wiceszef MSZ Marcin Przydacz w Programie 3 Polskiego Radia

Zobacz także

Zobacz także