more_horiz
Wiadomości

Mord na ukraińskich cywilach. "Ostrzał pod Zaporożem był dokładnie zaplanowany"

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2022 19:37
- Rosyjski ostrzał kolumny cywilnych samochodów pod Zaporożem na południu Ukrainy, w którym zginęło 26 osób, a 85 zostało rannych, był dokładnie zaplanowany - oświadczył w piątek minister spraw wewnęrznych Ukrainy Denys Monastyrski, który udał się na miejsce zdarzenia.
Szef MSW: ostrzał kolumny pod Zaporożem był dokładnie zaplanowany
Szef MSW: ostrzał kolumny pod Zaporożem był dokładnie zaplanowanyFoto: PAP/EPA/ATEF SAFADI

- Rosyjska armia odebrała życie 26 obywatelom, w tym dwojgu dzieci - powiedział minister, cytowany przez Suspilne.

- Całkowicie świadomie, torując drogę do tego wystąpienia (Władimira Putina - red.), tradycyjnie zostało przeprowadzone to krwawe uderzenie w cywilów - dodał Monastyrski.

Na miejscu znaleziono odłamki jednej z rakiet S-300, którą trafiono w ludzi. W piątek rano siły rosyjskie ostrzelały kolumnę cywilnych samochodów na obrzeżach Zaporoża. POjazdy oczekiwały w kolejce na wyjazd na terytoria okupowane przez Rosjan - przekazał szef władz obwodu zaporoskiego Ołeksandr Staruch.

Bestialski atak

Rosjanie ostrzelali w Zaporożu kolumnę cywilnych samochodów.

Według informacji przekazanych przez szefa obwodu zaporoskiego Ołeksandra Starucha Rosjanie zaatakowali kolumnę samochodów na obrzeżach miasta Zaporoże. Cywilne pojazdy oczekiwały na wyjazd ze stolicy obwodu w kierunku okupowanych terytoriów. Cywile jechali tam w celu dostarczenia pomocy i ewakuacji swoich bliskich. W wyniku dokonanego przez Rosjan ostrzału rakietowego kolumny zginęło 26 cywilów, a 28 zostało rannych.

W ostatnich godzinach Rosjanie za pomocą rakiet zaatakowali także Mikołajów na południu kraju. Zniszczony został tam blok mieszkalny. Rany odniosło 9 cywilów. W wyniku rosyjskich ataków ostatniej doby w obwodzie donieckim zginęło 8 cywilów, a 17 zostało rannych.

Czytaj także:

IAR/as

Zobacz także

Zobacz także