more_horiz
Wiadomości

Zełenski o rosyjskich pseudoreferendach: farsa, element agresji

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2022 00:01
- Pseudoreferenda to element agresji wobec suwerennego państwa i każdy, kto wziął udział w organizacji tej farsy będzie pociągnięty do odpowiedzialności - oświadczył ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski. W południe Władimir Putin ogłosił włączenie okupowanych terenów na wschodzie Ukrainy do Rosji.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nazwał farsą aneksję części terytorium Ukrainy przez Rosję
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nazwał "farsą" aneksję części terytorium Ukrainy przez RosjęFoto: president.gov.ua

W swoim codziennym internetowym wystąpieniu Wołodymyr Zełenski podkreślił, że działania rosyjskie są bezprawne. - Oczywiście zastosujemy sankcje wobec obywateli innych krajów, którzy wzięli udział w rosyjskiej farsie na okupowanych terenach naszego kraju - oświadczył.

- Pseudoreferenda to element agresji wobec suwerennego państwa i każdy, kto wziął udział w organizacji tej farsy będzie pociągnięty do odpowiedzialności - powiedział prezydent Ukrainy.

Apel do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dymytro Kułeba poinformował, że Ukraina oficjalnie poinformowała Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, że próby aneksji ukraińskiego terytorium przez Rosję rażąco naruszają prawnie wiążące rozporządzenie Trybunału w sprawie środków tymczasowych wydane 16 marca.

"Apelujemy do Trybunału o jak najszybsze merytoryczne rozpoznanie sprawy" - napisał na Twitterze.

Posłuchaj
00:24 11969307_1.mp3 Wołodymyr Zełenski: zastosujemy sankcje wobec obywateli innych krajów, którzy wzięli udział w rosyjskiej farsie na okupowanych terenach naszego kraju (IAR) 

Zobacz także:

Pseudoreferenda w sprawie przyłączenia ukraińskich ziem do Rosji rozpoczęły się 23 września na terenach okupowanych obwodów donieckiego, ługańskiego, chersońskiego i zaporoskiego. Głosowania w tej sprawie prowadzone były pod przymusem komisji wyborczej i rosyjskiej armii trwały do 27 września.

Zobacz także: wiceszef MSZ Marcin Przydacz w PR24

ms/IAR

Zobacz także

Zobacz także