more_horiz
Wiadomości

Ósmy pakiet sankcji. Następni współpracownicy Putina na czarnej liście UE

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2022 18:30
30 osób oraz siedem firm i instytucji zostało wpisanych na czarną unijną listę w ramach ósmego pakietu sankcji wobec Rosji. To oznacza zablokowanie majątków we Wspólnocie a także, w przypadku osób, zakaz wjazdu do Unii. Potwierdziły się nieoficjalne informacje brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej sprzed kilku dni.
Sankcje UE wobec Rosji - kolejnych 30 osób oraz 7 firm i instytucji na czarnej liście
Sankcje UE wobec Rosji - kolejnych 30 osób oraz 7 firm i instytucji na czarnej liścieFoto: FORUM/Gavriil Grigorov

Sankcje zostały uzgodnione w reakcji na fikcyjne i nielegalne referenda o przyłączeniu do Rosji okupowanych ziem Ukrainy.

Restrykcjami zostały więc objęte osoby odpowiedzialne za ich przygotowanie - szefowa centralnej komisji wyborczej, członkowie administracji Władimira Putina i marionetkowe rosyjskie władze w Doniecku, Ługańsku, Zaporożu i Chersoniu.

Czarna lista Brukseli

Na czarną listę został także wpisany główny ideolog Kremla, piewca "ruskiego miru" Aleksander Dugin. W uzasadnieniu napisano, że postrzega napaść Rosji na Ukrainę jako szansę na uwolnienie jej spod wpływów Zachodu. Wzywał do denazyfikacji Ukrainy i nazywał jej rząd faszystami.

Sankcjami zostali także objęci magnaci zbrojeniowi, w tym największy udziałowiec koncernu Kałasznikow, również muzycy i kolejni wojskowi. Czarna lista liczy już 1 262 osoby oraz 118 firm i instytucji. Wraz z ósmym pakietem dopisane zostały kolejne rosyjskie spółki zbrojeniowe i kontrahenci.

Posłuchaj
00:56 11979923_1.mp3 30 osób oraz 7 firm i instytucji zostało wpisanych na czarną unijną listę w ramach ósmego pakietu sankcji wobec Rosji - relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

 Czytaj także:

Zobacz także: Bartosz Cichocki w "Salonie politycznym Trójki"

IAR/es

Zobacz także

Zobacz także