more_horiz
Wiadomości

"Rosjanie w Donbasie dostali rozkaz wstrzymania szturmów". Nowy raport ukraińskiego Sztabu Generalnego

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2022 08:13
Zmniejszyła się intensywność rosyjskich szturmów w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy. Na południu kraju ukraińska armia kontynuuje ofensywę w obwodzie chersońskim. W ostatnich godzinach Rosjanie znów dokonali ataków na obiekty cywilne na Ukrainie. Używają rakiet i dronów bojowych.
Od początku października Siły Zbrojne Ukrainy wyzwoliły 29 miejscowości
Od początku października Siły Zbrojne Ukrainy wyzwoliły 29 miejscowościFoto: PAP/EPA/SERGEY KOZLOV

Ukraiński Sztab Generalny w porannym raporcie donosi, że według jego informacji Rosjanie na niektórych odcinkach frontu w Donbasie otrzymali rozkaz tymczasowego wstrzymania działań szturmowych. Ma to mieć związek z niskim stanem morale rosyjskiego wojska i coraz częstszymi przypadkami dezercji. Mimo to ostatniej doby Rosjanie szturmowali m.in. w okolicach Bachmutu. Trwa ukraińska kontrofensywa na południowym odcinku frontu w obwodzie chersońskim.

Posłuchaj
00:58 Rosjanie w Donbasie dostali rozkaz wstrzymania szturmów IAR.mp3 Rosjanie w Donbasie dostali rozkaz wstrzymania szturmów - relacja Pawła Buszko (IAR)

29 wyzwolonych miejscowości w 2 tygodnie

Jak poinformował szef wojskowej administracji tego obwodu Jarosław Januszewycz od początku października Siły Zbrojne Ukrainy wyzwoliły 29 miejscowości. Jak dodał, nie może podawać wielu szczegółów, ale jak zapewnił, należy się spodziewać kolejnych dobrych wiadomości na tym odcinku frontu.

W nocy Rosjanie w Mikołajowie na południu kraju dokonali zmasowanego ataku rakietowego. Poważnie zniszczony został tam m.in. blok mieszkalny. Z kolei władze obwodu Kijowskiego donoszą o porannym ataku za pomocą irańskich dronów kamikadze Shahed-136 w okolicach Makarowa pod Kijowem.

Zobacz także:

Zobacz także: wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk w PR24

pg,IAR

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także