more_horiz
Wiadomości

Polsko-amerykańska współpraca w dziedzinie onkologii. Niedzielski: zapewni dopływ najlepszych praktyk z USA

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2022 19:51
Ministerstwo Zdrowia i amerykańska Narodowa Sieć Leczenia Nowotworów - National Comprehensive Cancer Network - zawarły porozumienie dotyczące współpracy w zakresie onkologii. Ceremonia z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego odbyła się w Ambasadzie Polski w Waszyngtonie. O szczegółach korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski.
Ministerstwo Zdrowia i amerykańska Narodowa Sieć Leczenia Nowotworów zawarły porozumienie dotyczące współpracy w zakresie onkologii
Ministerstwo Zdrowia i amerykańska Narodowa Sieć Leczenia Nowotworów zawarły porozumienie dotyczące współpracy w zakresie onkologiiFoto: twitter.com/MZ_GOV_PL

Podpisy pod memorandum o współpracy w dziedzinie onkologii złożyli: ze strony amerykańskiej dyrektor generalny Narodowej Sieci Leczenia Nowotworów Robert Carlson, a ze strony polskiej minister Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia powiedział, że umowa pozwoli na zastosowanie w Polsce najlepszych wytycznych w leczeniu nowotworów. - Ten dopływ wiedzy i najlepszych praktyk ze strony Stanów Zjednoczonych daje nam gwarancję, że nie będziemy stosowali praktyk, które gdzieś na świecie zostały zweryfikowane negatywnie - przekazał minister.

Szef resortu zdrowia dodał, że podpisane memorandum rozszerza zakres polsko-amerykańskiej współpracy o badania kliniczne.

Współpraca w dziedzinie onkologii

Z kolei dyrektor Robert Carlson wskazał, że Narodowa Sieć Leczenia Nowotworów opracowuje wytyczne optymalnego diagnozowania i leczenia chorych na raka. - Z dumą możemy ogłosić, że opracowaliśmy wraz z polskimi kolegami kompleksowe wytyczne dla Polski leczenia raka ośrodkowego układu nerwowego i raka szyjki macicy - poinformował Robert Carlson, dodając, że zakres wytycznych będzie rozszerzany.

Dyrektor Narodowej Sieci Leczenia Nowotworów powiedział, że stosowanie wytycznych zwiększa skuteczność leczenia raka oraz zmniejsza jego koszty.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:54 12012264_1.mp3 Ministerstwo Zdrowia i amerykańska Narodowa Sieć Leczenia Nowotworów zawarły porozumienie dotyczące współpracy w zakresie onkologii - relacja Marka Wałkuskiego (IAR) 

Zobacz także: Waldemar Kraska w Polskim Radiu 24

ng//IAR

Zobacz także

Zobacz także