more_horiz
Wiadomości

Wojna na Ukrainie. Prezydent Zełenski: rosyjskie siły wystrzeliły już przeciwko nam setki irańskich dronów

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2022 20:08
- Rosyjskie wojsko wystrzeliło już przeciwko Ukrainie ok. 400 irańskich dronów kamikadze - poinformował w środę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Jak dodał, siły ukraińskie strąciły 60-70 proc. z nich.
Zełenski: rosyjskie siły wystrzeliły już przeciwko nam 400 irańskich dronów
Zełenski: rosyjskie siły wystrzeliły już przeciwko nam 400 irańskich dronówFoto: facebook.com/zelenskiy.official

- Około 400 irańskich dronów już zostało wykorzystanych przeciwko cywilom na Ukrainie - powiedział Zełenski, cytowany przez portal RBK-Ukraina.

Prezydent przekazał, że ukraińscy wojskowi strącili ok. 60-70 proc. bezzałogowców. - To niezły wynik, ale współczuję wszystkim, którzy stracili bliskich przez ataki irańskich dronów - podkreślił szef państwa.

Współpraca między Ukrainą a Izraelem

Zełenski powiedział też, że "kilka dni temu" rozpoczęła się współpraca między Ukrainą a Izraelem w sprawie przekazania danych o irańskich dronach - pisze Interfax-Ukraina.

W sierpniu Rosja zaczęła kupować od Iranu drony-kamikadze, których masowe użycie na polu walki na Ukrainie rozpoczęło się we wrześniu. Bezzałogowce, głównie maszyny Shahed-136, są wykorzystywane do atakowania celów cywilnych i obiektów infrastruktury krytycznej na niemal całym terytorium kraju. Rząd w Teheranie konsekwentnie zaprzecza, że dostarczył Moskwie swoje bezzałogowce. 

Czytaj także:

ZOBACZ TAKŻE: mer Lwowa Andrij Sadowy w Programie 3 Polskiego Radia

dn/PAP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także