more_horiz
Wiadomości

Negocjacje ws. KPO. Minister Szynkowski vel Sęk spotka się w czwartek z komisarzem Reyndersem

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2022 18:15
W czwartek w Brukseli planowana jest kolejna wizyta ministra do spraw europejskich Szymona Szynkowskiego vel Sęk poświęcona odblokowaniu pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy - dowiedziała się brukselska korespondentka Polskiego Radia.
Negocjacje ws. KPO. W czwartek w Brukseli ma być minister Szymon Szynkowski vel Sęk
Negocjacje ws. KPO. W czwartek w Brukseli ma być minister Szymon Szynkowski vel SękFoto: PAP/Radek Pietruszka

Z ustaleń Beaty Płomeckiej wynika, że minister spotka się z komisarzem odpowiedzianym za sprawiedliwość Didierem Reyndersem i że zostało to już wpisane do kalendarza.

Wcześniejsze negocjacje ws. KPO

Szymon Szynkowski vel Sęk był w belgijskiej stolicy nieco ponad tydzień temu. Wtedy też rozmawiał się z komisarzem Reyndersem a także z wiceszefową Komisji Verą Jourovą.

Po tych spotkaniach mówił, że Polska wyjaśniła część wątpliwości Komisji, które mają utorować drogę do odblokowania KPO i że dialog cały czas trwa. Nie chciał jednak powiedzieć jak duży jest postęp.

- Ja bym raczej mówił o tym, że jesteśmy w toku dialogu. Nie oceniłabym w tej chwili tego postępu, bo czas na taką konkluzję jeszcze przed nami. Jesteśmy cały czas w fazie rozmów - powiedział minister.

Posłuchaj
00:50 12071862_1.mp3 Negocjacje ws. KPO. W czwartek w Brukseli ma być minister Szymon Szynkowski vel Sęk. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Powtórzył, że Polska nie wyklucza zmian w sądownictwie. - Wiele elementów, które budzą wątpliwości Komisji Europejskiej można w toku rozmów i otwartego, intensywnego dialogu wyjaśnić bez wprowadzania zmian legislacyjnych, ale tam gdzie okazałoby się to niemożliwe, nie zamykamy takiej możliwości - powiedział Szymon Szynkowski vel Sęk.

Zobacz także:

Zobacz także: wiceszef MSZ Marcin Przydacz w "Sygnałach dnia"

jp/IAR

Zobacz także

Zobacz także