more_horiz
Wiadomości

Pomoc dla Ukrainy. Dziś rozmowa ministrów państw NATO w Bukareszcie

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2022 05:00
Ministrowie z krajów NATO będą dzisiaj rozmawiać o dalszej pomocy dla Ukrainy. W stolicy Rumunii rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie szefów dyplomacji państw Sojuszu.
Dziś odbędzie się szczyt ministrów z krajów NATO w Bukareszcie
Dziś odbędzie się szczyt ministrów z krajów NATO w BukareszcieFoto: PAP/EPA/Robert Ghement

Politycy zajmą się przede wszystkim kolejnymi dostawami niewojskowej pomocy dla Ukrainy. Zapowiedział to szef NATO Jens Stoltenberg. - NATO dostarczało już paliwo, lekarstwa, sprzęt na zimę i zagłuszacze dronów. Dziękuję sojusznikom za ich wsparcie. W Bukareszcie będę apelował o więcej - podkreślił.

Politycy mają też rozmawiać na temat dalszego wsparcia wojskowego dla Ukrainy, choć nie jest jasne, czy padną konkretne deklaracje ze strony ministrów.

Kwestia wzmocnienia wschodniej flanki NATO

Podczas obrad w stolicy Rumunii przedstawiciele państw członkowskich mają też rozmawiać o dalszym wzmacnianiu wschodniej flanki Sojuszu. W czerwcu w Madrycie NATO zdecydowało, że wyśle kolejnych żołnierzy i sprzęt na wschód Europy. Postanowienia te nie zostały jeszcze w całości zrealizowane, a gospodarz spotkania, rumuński prezydent apelował wczoraj, aby stało się to jak najszybciej.

Posłuchaj
00:49 12072397_1.mp3 Bukareszt. Ministrowie NATO o pomocy dla Ukrainy. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR) 

Polskę na spotkaniu w Bukareszcie reprezentować będzie minister Zbigniew Rau.

[PROGRAM 1 POLSKIEGO RADIA] Niemieckie patrioty na Ukrainie. Szatkowski: to kwestia bilateralnych ustaleń między Berlinem a Kijowem

ms

Zobacz także

Zobacz także