more_horiz
Wiadomości

Polska i kraje bałtyckie apelują do KE o zablokowanie kanałów rosyjskiej propagandy. "Wzywamy do tego od miesięcy"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2022 16:11
Polska i kraje bałtyckie ponowiły apel do Komisji Europejskiej o zablokowanie wszystkich kanałów rosyjskiej propagandy. Poinformował o tym w Brukseli wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Podkreślił, że cztery kraje wzywają do tego od miesięcy - informuje z Brukseli korespondentka IAR Beata Płomecka.
Rosyjska propaganda w Europie. Zdecydowany apel Glińskiego
Rosyjska propaganda w Europie. Zdecydowany apel GlińskiegoFoto: twitter/MKiDN

- Niestety wciąż jeszcze kilka programów, na pewno Rossija 24, działa na platformach satelitarnych zarówno w obrębie Unii Europejskiej, jak i na przykład na okupowanych terenach na Ukrainie, co wzmaga rosyjską propagandę. Tego nie powinno być i to było ponowienie apelu do Komisji Europejskiej o zablokowanie tych kanałów rosyjskiej propagandy - powiedział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński po unijnej naradzie ministerialnej.

Blokowanie rosyjskiej propagandy

W marcu Unia Europejska rozpoczęła blokowanie rosyjskiej propagandy. Na początek zdecydowała o zakazie nadawania dla telewizji RT, dawniej Russia Today i Sputnika. W czerwcu do zakazanej listy dopisała Rossija RTR, Rossija 24, TV Centre International. Polska od początku uważała, że zakaz powinien dotyczyć wszystkich rosyjskich mediów, które są wykorzystywane w wojnie dezinformacyjnej i propagandowej.

Posłuchaj
00:25 12073620_1.mp3 Wicepremier Piotr Gliński w Brukseli o apelu do KE o zablokowanie kanałów rosyjskiej propagandy (IAR)

IAR/Beata Płomecka/mg

Zobacz także

Zobacz także