more_horiz
Wiadomości

Ruchy rosyjskich wojsk na Ukrainie. W tym miejscu skoncentrowali znaczne siły

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2022 15:14
Rosjanie umacniają swoje pozycje na lewobrzeżnej Chersońszczyźnie. Koncentrują też dużą liczbę żołnierzy w pobliżu administracyjnej granicy okupowanego Krymu. Są to oddziały, którymi wspierane są siły rosyjskie na południowym odcinku frontu.
Rosjanie skoncentrowali siły na północy Krymu
Rosjanie skoncentrowali siły na północy KrymuFoto: Sergei Malgavko / TASS / Forum

Wiceszef Dowództwa Operacyjnego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy generał Ołeksij Hromow poinformował, że Rosjanie na lewym brzegu Dniepru tworzą linie obrony i budują fortyfikacje.

Ponadto na północy Krymu gromadzą żołnierzy i sprzęt wojskowy w celu wzmocnienia wojsk na kierunkach frontu orichowskim i prydniprowskim.

"Największa baza wojskowa na Krymie"

- Miasto Dżankoj i okolice zamieniło się w największą wojskową bazę na terytorium okupowanego Krymu, skąd przerzucane są wojska na inne odcinki. Tam, według danych naszego wywiadu w okolicach miejscowości Medwediwka znajduje się około 750 rosyjskich pojazdów wojskowych - powiedział generał Ołeksij Hromow.

Czytaj także:

Ostrzały w rejonie Chersonia

Rosjanie kontynuują też ostrzał prawobrzeżnej Chersońszczyzny niedawno wyzwolonej przez ukraińską armię. Z danych ukraińskiego Sztabu Generalnego wynika, że w ciągu minionego tygodnia dokonali około 630 takich ostrzałów za pomocą artylerii, moździerzy i wieloprowadnicowych wyrzutni rakiet.

68 razy ostrzelali obiekty cywilne w Chersoniu i okolicach.

Posłuchaj
00:56 12077875_1.mp3 Rosjanie skoncentrowali siły na północy Krymu. Relacja Pawła Buszki (IAR) 

Zobacz: wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz w Programie 1 Polskiego Radia

ms/IAR

Zobacz także

Zobacz także