more_horiz
Wiadomości

Godzina policyjna, zakaz opuszczania miejscowości. Rosyjskie "porządki" obwodzie chersońskim

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2022 07:02
Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że w jednym z powiatów obwodu chersońskiego Rosjanie wprowadzili godzinę policyjną i zaostrzyli przepisy dotyczące poruszania się mieszkańców.
Przez całą dobę zakazane ma być przemieszczanie się pomiędzy miejscowościami
Przez całą dobę zakazane ma być przemieszczanie się pomiędzy miejscowościamiFoto: PAP/Eugene Titov

Przez całą dobę zakazane ma być przemieszczanie się pomiędzy miejscowościami, natomiast poruszanie się wewnątrz miast i wiosek jest dozwolone tylko przez kilka godzin w ciągu dnia.

Ponadto siły rosyjskie kontynuują ostrzały rakietowe i artyleryjskie ukraińskich pozycji i osiedli położonych w pobliżu linii frontu. Jednym z głównych celów rosyjskiej artylerii są cywilne osiedla w Chersoniu. Według ukraińskiego sztabu atakami rakietowymi zagrożona jest również infrastruktura krytyczna w całym kraju.

Obustronne ataki

W ciągu ostatnich 24 godzin na zachodzie i południu Ukrainy wojska ukraińskie przeprowadziły w kilku miejscach ataki na pozycje rosyjskie. Z kolei Rosjanie nacierali głównie w okolicach Bachmutu i Awdijiwki w obwodzie donieckim.

Wojska ukraińskie przeprowadziły 18 uderzeń na rosyjskie zgrupowania oraz magazyny sprzętu i broni. Zestrzelony został również jeden helikopter i cztery drony.

Czytaj także:

IAR/fc

Zobacz także

Zobacz także