more_horiz
Wiadomości

Rosja wprowadzi stan wojenny? Szef MON Ukrainy ostrzega młodych Rosjan przed mobilizacją

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2022 10:32
Ołeksij Reznikow, minister obrony Ukrainy, powiedział, że na początku stycznia władze rosyjskie ogłoszą stan wojenny i rozpoczną kolejną falę mobilizacji mężczyzn. Jego zdaniem, aby powstrzymać mężczyzn w wieku poborowym przed opuszczeniem kraju, dla Rosjan granice zostaną zamknięte.
Ukraiński minister obrony ostrzega, że Rosja w nowym roku planuje wprowadzić stan wojenny i przeprowadzić kolejną falę mobilizacji
Ukraiński minister obrony ostrzega, że Rosja w nowym roku planuje wprowadzić stan wojenny i przeprowadzić kolejną falę mobilizacjiFoto: PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV

Ołeskij Reznikow nagrał film w języku rosyjskim. W wideo ukraiński minister obrony zwrócił się z apelem do wszystkich rosyjskich obywateli.

Ołeksij Reznikow: Rosja planuje mobilizację i stan wojenny

- Jedynym powodem, dla którego zostaniecie wysłani do walki w tej wojnie, jest to, abyście chronili przestępców, ich pałaców, kont bankowych i sami stali się przestępcami - podkreślił Ołeksij Reznikow.

- W sylwestra zwracam się do rosyjskich obywateli w wieku poborowym. Przede wszystkim dotyczy to mieszkańców dużych rosyjskich miast. Wiem na pewno, że przynajmniej przez tydzień będziecie mieli jakiś wybór. Na początku stycznia rosyjskie władze zamkną granice dla mężczyzn przed ogłoszeniem stanu wojennego i kolejną falą mobilizacji. Zamknięte zostaną też granice na Białorusi - mówił.

Ukraiński wywiad potwierdza informacje szefa MON-u

Minister obrony Ukrainy podkreślił w nagraniu, że w interesie Rosji jest jak najszybsze zakończenie wojny. Radził Rosjanom unikanie mobilizacji przy użyciu wszelkich środków, aby chronić własne życie. - Świętowanie Nowego Roku z bliskimi jest dobrym czasem, by to wszystko przemyśleć. Jeśli chcecie w tym roku siedzieć przy stole z rodziną i bliskimi - pomyślcie - zaznaczył minister obrony Ukrainy.

Szef wywiadu wojskowego Ukrainy Kyryło Budanow powiedział, że z powodu ciężkich strat na ukraińskim froncie, rosyjskie dowództwo zdecydowało o rozpoczęciu nowej fali mobilizacji od 5 stycznia.

Czytaj również:

Posłuchaj
00:22 Reznikow IAR.mp3 Reznikow: na początku stycznia rosyjskie władze zamkną granice dla mężczyzn przed ogłoszeniem stanu wojennego i kolejną falą mobilizacji. Zamknięte zostaną też granice na Białorusi (IAR)

IAR/jmo

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także