more_horiz
Wiadomości

Kolejny zmasowany ostrzał Ukrainy. We Lwowie obrona powietrzna zestrzeliła część rakiet

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2023 16:35
Siły obrony powietrznej zestrzeliły część rakiet wystrzelonych przez wojska rosyjskie w kierunku obwodu lwowskiego - informuje Maksym Kozicki, szef Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej.
We Lwowie na Ukrainie obrona powietrzna zestrzeliła część rakiet wystrzelonych przez Rosjan
We Lwowie na Ukrainie obrona powietrzna zestrzeliła część rakiet wystrzelonych przez RosjanFoto: PAP/EPA/RUSSIAN DEFENCE MINISTRY PRESS SERVICE / HANDOUT

"Istnieje groźba kolejnych strajków. Nie opuszczaj schronu"- apeluje we wpisie na Telegramie Maksym Kozicki.

Wcześniej poinformował, że przed południem- podczas pierwszej fali dzisiejszych rosyjskich ataków na terytorium Ukrainy, trafiony został jeden z obiektów infrastruktury krytycznej w obwodzie lwowskim.
"Możliwe są problemy z dostawami prądu i wody"- ostrzegał.

Sytuacja na froncie

W ciągu minionej doby Rosjanie przeprowadzili 15 nalotów na cele ukraińskie i pięć ataków rakietowych. Jak wynika z raportu ukraińskiego Sztabu Generalnego, dwie rakiety trafiły w infrastrukturę cywilną Konstantynówki w obwodzie donieckim.

Z kolei ukraińskie lotnictwo przeprowadziło w piątek dziewięć nalotów na punkty koncentracji rosyjskich żołnierzy. Natomiast za pomocą artylerii i rakiet uderzono w dwa punkty kontroli okupantów, osiem kolejnych punktów koncentracji okupacyjnych wojsk, kompleks rakiet przeciwlotniczych, trzy składy amunicji i dwa inne strategiczne obiekty wojskowe.

W raporcie poinformowano, że rosyjscy okupanci wzmacniają działania antydywersyjne na zajętych terenach na Ukrainie. W Wielkiej Łepetysze w obwodzie chersońskim wyrywkowo sprawdzane są telefony mieszkańców pod kątem zdjęć i filmów rosyjskiego sprzętu wojskowego. Do 12 stycznia w tej sprawie zatrzymano trzech miejscowych, których - jak czytamy w raporcie - wywieziono potem w nieznanym kierunku.

Czytaj także:

dn/IAR/PAP

Zobacz także

Zobacz także