more_horiz
Wiadomości

Zmasowany ostrzał Ukrainy. Zełenski: wieczna pamięć dla wszystkich, którym życie odebrał rosyjski terror

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2023 17:54
"Wieczna pamięć dla wszystkich, którym życie odebrał rosyjski terror! Świat musi powstrzymać zło. Usuwanie gruzowiska z bloku w Dnieprze trwa. Wszystkie służby działają. Walczymy o każdą osobę, o każde życie. Znajdziemy wszystkich odpowiedzialnych za terror. Wszyscy poniosą odpowiedzialność. Najwyższą"- napisał na Twitterze prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w reakcji na atak rosyjski na blok mieszkalny w Dnieprze.
Prezydent Ukrainy W.Zełenski: Wieczna pamięć dla wszystkich, którym życie odebrał rosyjski terror
Prezydent Ukrainy W.Zełenski: Wieczna pamięć dla wszystkich, którym życie odebrał rosyjski terrorFoto: PAP/EPA/STATE EMERGENCY SERVICE OF UKRAINE HANDOUT

Według najnowszego bilansu podanego przez Wałentyna Rezniczenko, szefa dniepropietrowskiej administracji obwodowej, to 5 osób zabitych, 39 rannych.

Sytuacja na froncie

W ciągu minionej doby Rosjanie przeprowadzili 15 nalotów na cele ukraińskie i pięć ataków rakietowych. Jak wynika z raportu ukraińskiego Sztabu Generalnego, dwie rakiety trafiły w infrastrukturę cywilną Konstantynówki w obwodzie donieckim.

Z kolei ukraińskie lotnictwo przeprowadziło w piątek dziewięć nalotów na punkty koncentracji rosyjskich żołnierzy. Natomiast za pomocą artylerii i rakiet uderzono w dwa punkty kontroli okupantów, osiem kolejnych punktów koncentracji okupacyjnych wojsk, kompleks rakiet przeciwlotniczych, trzy składy amunicji i dwa inne strategiczne obiekty wojskowe.

W raporcie poinformowano, że rosyjscy okupanci wzmacniają działania antydywersyjne na zajętych terenach na Ukrainie. W Wielkiej Łepetysze w obwodzie chersońskim wyrywkowo sprawdzane są telefony mieszkańców pod kątem zdjęć i filmów rosyjskiego sprzętu wojskowego. Do 12 stycznia w tej sprawie zatrzymano trzech miejscowych, których - jak czytamy w raporcie - wywieziono potem w nieznanym kierunku.

Czytaj także:

dn/IAR

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także