more_horiz
Wiadomości

Czołowy unijny polityk za przekazaniem czołgów Ukrainie. "Czas nagli"

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2023 09:55
Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel opowiedział się za dalszym dozbrajaniem Ukrainy i przekazywaniem jej ciężkiego sprzętu. Podkreślił, że wspieranie wojskowe Ukrainy to wspieranie pokoju, demokracji i międzynarodowego porządku. O szczegółach brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Co ze sprzętem dla Ukrainy?
Co ze sprzętem dla Ukrainy?Foto: Shutterstock/Megagwiazda

- Od prawie roku Rosja realizuje strategię zniszczenia, strategię terroru, bombardując Ukraińców i zmusić ich do poddania Ale Ukraińcy stawiają opór. My w Unii Europejskiej będziemy ich wspierać tak długo, jak będzie to konieczne. Czas nagli, Ukraina pilnie potrzebuje więcej sprzętu i osobiście jestem za dostawami czołgów na Ukrainę - powiedział szef Rady występując na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

Sprzęt dla Ukrainy

To kolejny głos w Unii, odczytywany jako presja na Niemcy, które nie chcą się zgodzić na przekazanie Ukrainie czołgów Leopard. We wtorek, na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos nadzieję na zmianę stanowiska władz w Berlinie wyrażali prezydenci Polski i Litwy Andrzej Duda i Gitanas Nauseda.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:28 12152548_1.mp3 Szef RE opowiedział się za przekazaniem czołgów Ukrainie (IAR)

 

Zobacz także: szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz w Polskim Radiu 24

ng//IAR

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także