more_horiz
Wiadomości

Afera korupcyjna w PE. Komisja prawna zagłosuje ws. uchylenia immunitetów europosłom

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2023 14:30
31 stycznia komisja prawna Parlamentu Europejskiego będzie głosować w sprawie uchylenia immunitetów dwóm europosłom, którzy są zamieszani w aferę korupcyjną. Chodzi o deputowanych centrolewicy - Włocha - Andreę Cozzolino i Belga - Marca Tarabellę - informuje z Brukseli korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. 
31 stycznia komisja prawna PE będzie głosować ws uchylenia immunitetów europosłów zamieszanych w aferę korupcyjną
31 stycznia komisja prawna PE będzie głosować ws uchylenia immunitetów europosłów zamieszanych w aferę korupcyjnąFoto: Shutterstock.com/Alexandros Michailidis

To pierwszy etap całej procedury, bo ostatecznie o uchyleniu immunitetów zdecydują europosłowie na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego. Ta najbliższa, dwudniowa mini-sesja, odbędzie się w Brukseli w połowie przyszłego tygodnia.

Nazwiska Włocha i Belga pojawiają się w postępowaniu prowadzonym przez belgijską prokuraturę w sprawie kupowania wpływów przez Katar, a także Maroko. Dwaj deputowani mieli być wskazani przez jednego z aresztowanych w tej aferze, byłego włoskiego europosła, jako osoby, które również przyjmowały łapówki. Obaj stanowczo zaprzeczają.

Zamieszany w skandal europoseł ujawni tożsamość wspólników

Główny podejrzany w tej aferze to Antonio Panzeri, który poszedł na współpracę z belgijską prokuraturą i zapowiedział, że ujawni wszystkie szczegóły procederu korupcyjnego - system, sposób finansowania, także tożsamość wspólników i osób, którym przekazywał łapówki.

Posłuchaj
00:37 12163419_1.mp3 31 stycznia komisja prawna PE będzie głosować ws. uchylenia immunitetów europosłów zamieszanych w aferę korupcyjną. O szczegółach w relacji Beata Płomecka (IAR)

Czytaj także:

Zobacz: poseł PiS Joanna Lichocka w Programie 1 Polskiego Radia

IAR/Beata Płomecka

asp

Zobacz także

Zobacz także