more_horiz
Wiadomości

"Ukraina musi być w stanie się obronić". Prezydent Duda o spodziewanej rosyjskiej ofensywie

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2023 22:25
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że Ukraina potrzebuje nowoczesnego sprzętu, aby była w stanie odeprzeć zbliżającą się rosyjską ofensywę. Polski prezydent mówił o tym w Náchodzie w Czechach, gdzie spotkał się ze swoim czeskim odpowiednikiem Milošem Zemanem.
Andrzej Duda: Ukraina musi być gotowa na zbliżającą się rosyjską ofensywę
Andrzej Duda: Ukraina musi być gotowa na zbliżającą się rosyjską ofensywęFoto: Volodya Senkiv/ Shutterstock

Andrzej Duda przypomniał, że Polska postanowiła przekazać Ukrainie czołgi Leopard. Dodał, że była to problematyczna decyzja, bo czołgi te stanowią część nowoczesnego uzbrojenia, którym dysponuje nasz kraj. Warszawa zdecydowała się jednak na taki krok na prośbę Kijowa.

Kompania czołgów

- Jesteśmy gotowi przekazać w przybliżeniu kompanię takich czołgów. Oczywiście zestawiając to z inicjatywą zebrania większej jednostki wśród sojuszników - tych, którzy są w posiadaniu czołgów Leopard - wyjaśnił Andrzej Duda.

Polski prezydent powiedział, że Ukraina potrzebuje wparcia w związku ze zbliżającą się rosyjską ofensywą. - Ukraina potrzebuje dzisiaj nowoczesnego sprzętu, by jej obrońcy byli w stanie odeprzeć kolejną rosyjską nawałę. Musi być w stanie się obronić wobec potencjału być może kilkuset tysięcy zmobilizowanych rosyjskich żołnierzy - podkreślił Andrzej Duda.

Posłuchaj
00:46 12164269_1.mp3 Andrzej Duda: Ukraina musi być gotowa na zbliżającą się rosyjską ofensywę (Wojciech Stobba/IAR)

Czytaj także:

dz/IAR

Zobacz także

Zobacz także