more_horiz
Wiadomości

Afera korupcyjna w PE. Dziś głosowanie ws. uchylenia kolejnych immunitetów

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2023 02:03
Około godziny 10.00 eurodeputowani będą głosować w sprawie uchylenia immunitetów dwóm europosłom zamieszanym w aferę korupcyjną. Chodzi o posłów centrolewicy - Włocha Andreę Cozzolino i Belga Marca Tarabellę. To kolejny etap procedury, a ostateczną decyzję podejmą europosłowie na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego.
Dziś głosowanie w komisji prawnej PE ws. uchylenia immunitetów Belgowi i Włochowi
Dziś głosowanie w komisji prawnej PE ws. uchylenia immunitetów Belgowi i WłochowiFoto: Shutterstock/Alexandros Michailidis

O uchylenie immunitetów zwróciła się do Europarlamentu belgijska prokuratura. Prowadzi ona śledztwo w sprawie kupowania wpływów przez Katar a także Maroko.

W ubiegłym tygodniu komisja prawna zorganizowała przesłuchanie, na które stawił się tylko Włoch - Andrea Cozzolino. Jego prawnik - Dezio Ferraro poinformował, że stanowczo zaprzecza on, że brał udział w skandalu korupcyjnym. - Bezpośrednio czy pośrednio nie przyjmował żadnych pieniędzy ani innych form wsparcia - powiedział prawnik włoskiego europosła.

Czytaj także:

Andrea Cozzolino poinformował, że chciałby aby jego immunitet został uchylony, bo chce dowieść w sądzie swojej niewinności.

Drugi europoseł - Belg Marc Tarabella nie zgłosił się na wysłuchanie. A to właśnie na niego wskazał główny podejrzany w aferze korupcyjnej Antonio Panzeri, który poszedł na współpracę z prokuraturą. Według belgijskich mediów Panzeri już ujawnił śledczym, że przekazał Tarabelli ponad 120 tysięcy euro za działania na rzecz Kataru.

Posłuchaj
00:50 12174552_1.mp3 Katargate. Kolejny politycy bez immunitetu? Relacja Beaty Płomeckiej (IAR) 

[PROGRAM 3 POLSKIEGO RADIA] "Śniadanie w Trójce". Politycy o możliwości wpływania przez Rosję na sytuację w PE

ms/IAR

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także