more_horiz
Wiadomości

Rosyjskie zbrodnie na Ukrainie. Dziś w Berlinie konferencja Instytutu Pileckiego

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2023 04:51
Dziś w Berlinie rozpoczyna się konferencja poświęcona osądzeniu rosyjskich zbrodni, popełnionych w Ukrainie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Instytut Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego. Do udziału w konferencji zostali zaproszeniu prawnicy, historycy, publicyści i politycy.
Berlin: w środę konferencja Instytutu Pileckiego ws. rosyjskich zbrodni
Berlin: w środę konferencja Instytutu Pileckiego ws. rosyjskich zbrodniFoto: Shutterstock/David Peinado Romero

Jak podkreśla dyrektor Instytutu Pileckiego profesor Magdalena Gawin, mają oni przekonać Niemców i inne zachodnie społeczeństwa do podjęcia wspólnych wysiłków na rzecz powołania międzynarodowego trybunału, który osądzi rosyjskie zbrodnie.

- Tak naprawdę wiele rzeczy się udaje, jeśli jest polityczna wola, bo politycy postępują tak, jak chcą obywatele - tłumaczy szefowa Instytutu Pileckiego.

Posłuchaj
00:10 12176524_1.mp3 Magdalena Gawin o znaczeniu takich konferencji, jak ta organizowana przez Instytut Pileckiego (IAR) 

Czytaj także:

Obecni w Berlinie polscy publicyści zwracają uwagę, że dla intensyfikacji działań na rzecz wspierania Ukrainy i ukarania rosyjskich zbrodniarzy ważne jest pokazanie zachodnim społeczeństwom i politykom ogromu rosyjskich zbrodni oraz przekonanie ich, że to co robią Rosjanie w Ukrainie to zbrodnie wymagające nie tylko potępienia w sensie symbolicznym, ale również prawnym.

Zobacz: Paweł Sałek (Kancelaria Prezydenta RP) w Polskim Radiu 24

ms/PAP

Zobacz także

Zobacz także