more_horiz
Wiadomości

Rosja ponosi duże straty osobowe. Sztab Generalny Ukrainy o sytuacji na froncie

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2023 07:11
W miejscowości Nowoiwaniwka, w obwodzie ługańskim, powstał kolejny rosyjski szpital wojskowy - informuje Sztab Generalny Ukrainy. Zdaniem strony ukraińskiej, decyzja o utworzeniu szpitala pokazuje, że Rosjanie ponoszą duże straty osobowe na froncie.
Siły ukraińskie na froncie
Siły ukraińskie na froncieFoto: paparazzza / Shutterstock.com

Według informacji ukraińskiej armii, w szpitalu w Nowoiwaniwce leczonych jest około stu rosyjskich żołnierzy. Rosjanie - jak podaje ukraińskie dowództwo - zwykle bagatelizują ciężkie obrażenia swoich żołnierzy i nie rejestrują ich w dokumentacji medycznej. Żołnierze po udzieleniu minimalnej pomocy medycznej mają być ponownie wysyłani na linię frontu.

Sztab Generalny Ukrainy podsumował także sytuację na froncie w 343. dniu rosyjskiej inwazji. Jak czytamy w raporcie, w ciągu minionej doby Rosjanie przeprowadzili pięć nalotów i sześć ataków rakietowych na terytorium Ukrainy. Blisko 70 razy strzelali z wyrzutni rakietowych. Zaatakowali między innymi cywilną infrastrukturę w obwodach sumskim, charkowskim, mikołajowskim i chersońskim.


Posłuchaj
00:20 Rzecznik Sztabu Ołeksandr Sztupun.mp3 Rzecznik Sztabu Ołeksandr Sztupun: W rejonie Nowoiwaniwka, w obwodzie ługańskim, powstał kolejny rosyjski szpital wojskowy. Leczonych jest w nim około stu rosyjskich żołnierzy. Ciężkie urazy są zwykle bagatelizowane i nie są rejestrowane w dokumentacji medycznej. Żołnierze, po otrzymaniu minimalnej pomocy medycznej są ponownie wysyłani na linię fro

 

Ponadto Rosjanie nadal prowadzą działania ofensywne w obwodzie donieckim, mimo dużych strat. W ciągu ostatniego dnia atakowali między innymi w okolicach Bachmutu i Łymana.

Czytaj również:

pg,iar

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także