more_horiz
Wiadomości

Skandal w niemieckim wydawnictwie. Opublikowali propagandowy artykuł o "polskim szowinizmie" i II wojnie światowej

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2023 16:33
Analityk w Instytucie Zachodnim Patrycja Anna Tepper zwróciła uwagę na publikację niemieckiego wydawnictwa, które ma być związane z AfD - opisuje sprawę tysol.pl. Tematem artykułu na głównej stronie gazety "COMPACT-Geschichte" jest "polski szowinizm", który - jak wskazują autorzy - miał się przyczynić do wybuchu II wojny światowej.
Niemieckie wydawnictwo opublikowało skandaliczny artykuł o polskim szowinizmie, jako rzekomej przyczynie wybuchu II wojny światowej
Niemieckie wydawnictwo opublikowało skandaliczny artykuł o "polskim szowinizmie", jako rzekomej przyczynie wybuchu II wojny światowejFoto: Twitter.com/@tepper_anna

Sprawę Patrycja Anna Tepper opisała na Twitterze. "AfD ma taką swoją gazetkę" - czytamy. Jej najnowszy numer nosi skandaliczny tytuł "Przemilczana wina Polski". W artykule czytamy "jak polski szowinizm, skierowany nie tylko przeciwko Niemcom, ale i przeciwko Związkowi Sowieckiemu, szybko się rozwijał i odegrał niemałą rolę w wybuchu II WŚ" - cytuje analityk Instytutu Zachodniego.  

"To tak w związku z żądaniami reparacyjnymi. Przypominam, że AfD to w sąsiadującej z nami np. Meklemburgii to główna siła polityczna w sondażach! (…)" - czytamy na Twitterze Tepper.

Jak zaznacza w spisie treści gazety znajdziemy też następujące kłamliwe pozycje np: "Polska droga do wojny / 1930–1939; Pobrzękiwanie szabelką z Warszawy: plany wojenne Polski przeciwko Niemcom; Terror wobec mniejszości: nienawiść do Niemców, Żydów i Ukraińców".

Wideo, które powiela kłamliwe tezy na temat Polski

Na propagandowym artykule gazeta nie kończy. Niemieckie wydawnictwo na swoim kanale na YouTube opublikowało też rozmowę, która podtrzymuje i rozwija tezy stawiane w publikacji. 

"Oprócz skandalicznego wydania gazetki od AfD mamy też materiał video. Obejrzałam kilka minut i już wiem, że:

  • Polska UKRADŁA niemieckie ziemie i wymordowała 2 mln Niemców, a 10 mln przepędziła. Do dziś nie przepracowała tych zbrodni, nie to Niemcy. 
  • Polacy dokonywali polonizacji na tych ziemiach, czyli jak prowadzący zauważa - odniemczenia.
  • Pokazywana jest mapa wizualizująca ten niecny proceder przywłaszczania ziem. Nie brak było oczywiście obozów koncentracyjnych dla Niemców i terroru na Niemcach"

- opisuje analityk Instytutu Zachodniego i dodaje, że są to tak okropne kłamstwa, że "więcej nie dam rady obejrzeć".

Co ciekawe opublikowany 3 dni temu film ma już 41 tysięcy odsłon - zauważa tysol.pl.

Reparacje wojenne. Niemcy: sprawa jest zamknięta

Warto przypomnieć, że na początku stycznia Polska otrzymała d Niemiec odpowiedź na notę dyplomatyczną w sprawie reparacji wojennych. 

"Według Rządu RFN sprawa reparacji i odszkodowań za straty wojenne pozostaje zamknięta, a Rząd RFN nie zamierza podejmować negocjacji w tej sprawie" - czytamy w komunikacie rzecznika MSZ.

»"Bez przedawnienia" - zobacz serwis specjalny poświęcony raportowi o polskich stratach wojennych w PolskieRadio24.pl«

Czytaj także:

Zobacz: Stanisław Karczewski z PiS w Programie 1 Polskiego Radia

tysol.pl

asp

Zobacz także

Zobacz także