more_horiz
Wiadomości

Rosjanie zajęli szereg miejscowości w rejonie Bachmutu? Ukraina dementuje: nasze wojska kontynuują obronę

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2023 23:03
Wywiad wojskowy Ukrainy (HUR) nie potwierdza zajęcia przez Rosjan szeregu miejscowości w rejonie Bachmutu, o których mówił we wtorek minister obrony Rosji - podano w komunikacie HUR, dodając, że Siergiej Szojgu "przypisuje sobie niebyłe zwycięstwa".
Wywiad wojskowy zaprzecza jakoby Rosjanie zajęli szereg miejscowości w rejonie Bachmutu
Wywiad wojskowy zaprzecza jakoby Rosjanie zajęli szereg miejscowości w rejonie BachmutuFoto: PAP/Vladyslav Musiienko

"Agencja propagandowa kraju okupanta TASS powiadomiła, że minister obrony obwieścił o przejęciu pełnej kontroli przez Rosję nad miejscowościami Sołedar, Kliszczijiwka, Krasnopilla, Błahodatne, Mykołajiwka, w obwodzie donieckim oraz Pidhirne, Łobkowe w obwodzie zaporoskim" - napisano w Telegramie HUR, Zarządu Głównego Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy.

"Wspomniał on także o »pozytywnym« przebiegu działań bojowych pod Bachmutem i Wuhłedarem, ogłaszając, że wszystkie wskazane »zdobycze« to zasługa sił zbrojnych Rosji" - dodano.

Obrona Ukraińców

W komunikacie podkreślono, że strona ukraińska potwierdziła wyjście z Sołedaru jeszcze 25 stycznia, a "co do innych miejscowości, to ich zajęcie przez wroga w chwili obecnej nie potwierdza się". "Na każdym z tych kierunków siły obrony Ukrainy kontynuują obronę" - czytamy.

"Szojgu celowo nie wspomniał, że na wszystkich wymienionych kierunkach aktywnie uczestniczą siły prywatnej firmy wojskowej Wagner. Natomiast regularna armia rosyjska pełni tam tylko epizodyczną funkcję »sił wsparcia«. Rosyjskie media propagandowe milczą na ten temat, co świadczy o tym, że trwa konflikt w polityczno-wojskowym kierownictwie Rosji" - oceniono.

Czytaj także:

dz/PAP, IAR

Zobacz także

Zobacz także