more_horiz
Wiadomości

"Będziemy z Ukrainą tak długo, jak będzie to konieczne". Orędzie Bidena w Kongresie

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2023 05:25
Prezydent USA Joe Biden zadeklarował, że Stany Zjednoczone będą wspierać Ukrainę tak długo, jak będzie to konieczne. Podczas dorocznego orędzia o stanie państwa amerykański przywódca USA powiedział, że wspierając Ukrainę, USA i ich sojusznicy stają w obronie takich wartości jak suwerenność i demokracja. O szczegółach korespondent IAR w Waszyngtonie Marek Wałkuski.
Będziemy was wspierać tak długo, jak trzeba. Orędzie Joe Bidena w Kongresie
"Będziemy was wspierać tak długo, jak trzeba". Orędzie Joe Bidena w KongresieFoto: PAP/EPA/Jacquelyn Martin/POOL

W trwającym godzinę i 15 minut przemówieniu Joe Biden poświęcił sprawom zagranicznym zaledwie kilka minut. Amerykański prezydent nazwał rosyjską inwazję na Ukrainę brutalnym i morderczym atakiem, który doprowadził do śmierci i zniszczeń. - Inwazja Putina była historycznym testem dla Ameryki i dla świata - ocenił.

Joe Biden powiedział, że członkowie koalicji wspierającej Ukrainę stają w obronie suwerenności, prawa do życia, wolności, demokracji i porządku międzynarodowego. - Wspólnie robimy to, co Ameryka robi najlepiej - przewodzimy. Jednoczymy się w NATO. Budujemy globalną koalicję. Stawiliśmy czoła agresji Putina. Nadal jesteśmy z Ukraińcami - mówił amerykański prezydent.

>>> ATAK NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny <<<

Specjalnym gościem amerykańskiej pary prezydenckiej była ambasador Ukrainy Oksana Markarowa, która została przyjęta w Kongresie owacją na stojąco. To właśnie pod jej adresem Joe Biden złożył zapewnienie, że USA będą z Ukrainą tak długo, jak będzie to konieczne.

Posłuchaj
00:54 12188839_1.mp3 Joe Biden: będziemy z Ukrainą tak długo, jak będzie to konieczne - relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Czytaj także:


IAR/pb/kor

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także