more_horiz
Wiadomości

Wzruszające sceny po uratowaniu chłopca spod gruzów w Syrii. Zobacz nagranie, które obiegło świat

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2023 16:43
Burmistrz Stambułu umieścił na Twitterze film wzruszający film, na którym ratownicy podają uratowanemu spod gruzów chłopcu wodę z korka od butelki. Nagranie natychmiast obiegło świat.
Wzruszający film, na którym uratowany spod gruzów chłopiec pije wodę z korka, obiega świat
Wzruszający film, na którym uratowany spod gruzów chłopiec pije wodę z korka, obiega światFoto: Twitter/ekrem_imamoglu

Burmistrz Stambułu Ekrem Imamoglu, który zamieścił film, powiedział, że ekipy poszukiwawcze i ratownicze uratowały syryjskiego chłopca z ruin w Antiochii, mieście leżącym na styku Turcji i Syrii.

W poniedziałek południowo-wschodnią część Turcji i północną Syrię nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8; potem nastąpiło jeszcze wiele pomniejszych wstrząsów. Ostatnie doniesienia mówią, że liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 11200, z czego w Turcji ponad 8500. Szanse na odnalezienie żywych pod gruzami maleją; akcję ratowniczą, prowadzoną przez ekipy ratunkowe z wielu państw, w tym z Polski, utrudnia mroźna pogoda.

Pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi

Caritas Polska apeluje o dołączenie do zbiórki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Środki można przekazywać na konto organizacji lub wysyłając sms o treści POMOC na numer 72052.

Maciej Dubicki z Caritas Polska powiedział Polskiemu Radiu, że sytuacja osób, które straciły dach nad głową, jest bardzo trudna. - Chcemy zapewnić tymczasowe schronienie dla osób, które straciły dach nad głową. Temperatury w nocy dochodzą tam do takich jak w Polsce - koło zera, więc tym osobom jest zimno, potrzebują schronienia i żywności - podkreślił przedstawiciel Caritas.

Nagranie ekipy ratowniczej po odnalezieniu chłopca:

Czytaj także:

dz/PAP, IAR

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także