more_horiz
Wiadomości

Kolejne starcia na Zachodnim Brzegu Jordanu. To odpowiedź za zamach na Izraelczyków

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2023 03:35
Po zamachu, w którym zginęło w niedzielę dwóch Izraelczyków, żydowscy osadnicy zaatakowali na Zachodnim Brzegu Jordanu domy i sklepy należące do Palestyńczyków. Jak podały palestyńskie służby medyczne, w atakach tych zginął Palestyńczyk, a co najmniej 100 zostało rannych.
Starcia na Zachodnim Brzegu, żydowscy osadnicy zaatakowali Palestyńczyków
Starcia na Zachodnim Brzegu, żydowscy osadnicy zaatakowali PalestyńczykówFoto: PAP/EPA/ATEF SAFADI

37-letni Palestyńczyk został zastrzelony przez izraelskiego osadnika - ogłosiły palestyńskie władze. Armia izraelska nie odniosła się do tej informacji.

Atak na Palestyńczyków

W mieście Huwara i pobliskich miejscowościach żydowscy osadnicy m.in. podpalali domy, sklepy i samochody należące do Palestyńczyków. Był to odwet za śmierć dwóch osadników - braci w wieku 20 i 22 lat - zastrzelonych wcześniej w niedzielę w Huwarze przez Palestyńczyka. Ofiary pochodziły z położonego w pobliżu osiedla Har Bracha.

Izraelskie wojsko nadal poszukuje sprawcy tego ataku.

W regionie od miesięcy sytuacja jest bardzo napięta. Tylko w wyniku środowej operacji sił izraelskich w Nablusie na Zachodnim Brzegu zginęło 11 Palestyńczyków, a ponad 100 zostało rannych. Wśród zabitych byli przywódcy lokalnego oddziału palestyńskiego Islamskiego Dżihadu i innych lokalnych grup terrorystycznych.

Czytaj także:

dz/PAP, IAR

Zobacz także

Zobacz także