more_horiz
Wiadomości

Estońskie wojsko rozpoczęło rozlokowywanie barier i zapór. Powodem ewentualna agresja

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2023 10:34
W czwartek rzecznik estońskiego wojska poinformował, że "siły zbrojne Estonii rozpoczęły rozlokowywanie w różnych częściach kraju barier i zapór, w tym betonowych zapór przeciwczołgowych, które miałyby w razie inwazji zostać szybko ustawione w najbardziej newralgicznych punktach".
Estońskie wojsko rozpoczęło rozlokowywanie w różnych punktach kraju barier i zapór na wypadek agresji.
Estońskie wojsko rozpoczęło rozlokowywanie w różnych punktach kraju barier i zapór na wypadek agresji.Foto: PAP/VALDA KALNINA

Rozpoczęte w środę prace powinny zakończyć się przed początkiem czerwca. - Zapory są rozlokowywane w miejscach, w których w jak najmniejszym stopniu zakłócają życie codzienne, ale gdzie w razie potrzeby mogą być szybko wykorzystane. Za transport sprzętu odpowiadają siły zbrojne i cywilni partnerzy wojska - podano.

"Wcześniej zaplanowana czynność"

- Magazynowanie urządzeń zaporowych jest wcześniej zaplanowaną czynnością, (...) niezbędne elementy zostały zakupione w wystarczającej ilości i mogą być przeniesione w kluczowe miejsca. Obecnie nie ma bezpośredniego zagrożenia militarnego przeciwko Estonii i siły obronne chcą zrobić wszystko, aby tak pozostało - powiedział ppłk Ainar Afanasjev z oddziału inżynierów estońskiego wojska.

Jak dodał, "siły obronne chcą chronić Estonię na własnych warunkach, dlatego podejmują szereg działań zapobiegawczych, aby przejąć inicjatywę i maksymalnie utrudnić potencjalny atak".

Czytaj także:

PAP/jb

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także